Lukáš Froněk: Pokud chceme uspět, tak musíme porazit každého

A tým zakončil pozici na 6. příčce, což je nejlepší umístění v historii. Čtvrtfinále si Štíři zahrají podruhé.

Ahoj, gratuluji k přímému postupu do čtvrtfinále. Čekal jsi před sezónou tento úspěch?
Ahoj. Před sezónou jsem věřil, že si play off zahrajeme a vyhneme se bojům o záchranu. Nicméně šesté místo a přímý postup do čtvrtfinále jsem nečekal.

Dlouho to s týmem vypadalo zle. Drželi jste se na spodních příčkách tabulky, pak přišel zlom a vy jste předvedli šnůru vítězství. Konec základní části už zase přinesl řadu proher. Čím si to vysvětluješ?
První polovina sezóny nám úplně nevyšla. Myslím, že se to zlomilo zápasem na Startu, který jsme doslova vydřeli a nastartovali tak dlouhou bodovou šňůru, která nám zajistila play off. V závěru základní části už možná došlo k částečnému uspokojení, oproti soupeřům bojujícím o play off.

Který prvoligový tým tě letos nejvíce překvapil?
Letos mě svými výkony nejvíce překvapila Letka a pak také Butchis tím, jak suverénním způsobem ovládli základní část. Na druhé straně bych pak v bojích o záchranu nečekal Chomutov.

Kdo čekáš, že si vybere Štíry?
Těžko říct. Kromě Butchis jsme v základní části bodovali s každým ze soupeřů. Dalším z faktorů bude také to, kdo postoupí z předkola.

Koho by sis přál ty?
Všechny týmy mají svoji kvalitu a z toho důvodu žádného favorita nemám, navíc play off je něco jiného než základní část. Každopádně pokud chceme uspět, tak musíme porazit každého.

Před sezónou prošel tým značnou obměnou a vyměnil lodivoda. Čekal jsi takové změny?
Každý tým po nějakém období musí projít určitou obměnou. Já osobně jsem ale tolik změn nečekal, o to víc si vážím našeho umístění.

Byl jsi zvolený kapitánem. Jak se tím změnila tvoje role v týmu?
Byla to velká změna, stal jsem se kapitánem a zároveň jedním z nejstarších hráčů. Tudíž cítím daleko větší zodpovědnost za výsledky a celý tým. Navíc jsem se vracel po dlouhém zranění, takže to nebylo vůbec jednoduché.

V Áčku hraješ již 12. sezónu. Lákalo tě zkusit florbal i jinde?
Povedlo se nám za tu dobu i postoupit do vyšší soutěže, takže jsem neměl důvod měnit dres.

Je něco co bys chtěl vzkázat štírským fanouškům?
Chtěl bych jim poděkovat za podporu během základní části (hlavně Plackovi) a zároveň je pozvat na čtvrtfinále.


*fotografie: Gullivers Brno