Lukáš Malý: Rozhodne to, jak se vyrovnáme s tvrdou hrou Kadaně

Naše Áčko postoupilo do semifinále Národní ligy-západ. V cestě do finále jim stojí nepříjemný soupeř z Kadaně. Čtvrtfinálovou sérii s Královým Dvorem a připravenost týmu na semifinále hodnotí hrající trenér Lukáš Malý.

Jak hodnotíš vítěznou čtvrtfinálovou sérii s Královým Dvorem?
Série byla vyrovnaná, rozhodovaly detaily, v podstatě se jednalo o taktickou bitvu dvou silných týmů. Pro náš mladý tým, který prošel před sezonou obměnou, to byly velmi cenné zkušenosti.

Co bylo rozhodujícím faktem, že jste zvládli postoupit?
Jednoduše to, že jsme byli ve třech zápasech o trochu lepší a jen v jednom výrazněji horší. Série skončila na góly 20:19, takže rozhodly opravdu maličkosti. Rozhodně nám pomohlo, že jsme snad poprvé v sezoně mohli využít celý kádr a hráči se před play-off vrátili z marodky. Do čtvrtého zápasu už nastoupil v základní sestavě i Lukáš Froněk, takže jsme v tomto utkání hráli poprvé v plné sestavě.

Jak se připravujete na zápas s Kadaní?
Máme jen týden na přípravu a vzhledem k tomu, že jsme ještě z různých důvodů netrénovali v plné sestavě, tak se speciálně na Kadaň ještě nepřipravujeme.

Co si myslíš, že bude rozhodující v semifinálové sérii? V základní části jste skončili na třetím místě a Kadaň až na sedmém, souhlasíš tedy, že jste favority série?
Asi může rozhodnout to, jak se vyrovnáme s tvrdou, místy až zákeřnou hrou Kadaně. Na druhou stranu si musíme uvědomit, že Kadaň nyní hraje asi v životní formě a to, že jsme v sezoně nasbírali o 10 bodů víc než soupeř a že Kadaň postoupila do play-off až v posledním zápase ZČ, nyní nic neznamená. Naopak mají pět výher v řadě a ve čtvrtfinále porazili pražské Wizzards 3:0, se kterými jsme my v lize dvakrát vysoko prohráli. A na závěr je třeba připomenout, že Kadaň nás v obou letošních zápasech porazila, takže je možná mírným favoritem soupeř. Nicméně jdeme do série s tím, že chceme postoupit a papírové předpoklady neřešíme.

Na fb stránkách Kadaně byl zveřejněn příspěvek, kde se do Tebe jako trenéra ostře opřeli. Myslíš si, že je to snaha, jak Tebe a celý tým rozhodit?
Naštěstí vlastní facebook nemám, takže co se děje na fb Kadaně mě nechává klidným. Kluci mi ale samozřejmě nějaké informace zprostředkovali s tím, že asi nedohraju ani první třetinu úvodního duelu.. Abych to pro naše fanoušky tedy vysvětlil, tak Kadani údajně vadí, že jsem po postupu do semifinále řekl, že nás čeká zřejmě soupeř, který hraje tvrdě až zákeřně. Já ale opravdu nemohu za to, soupeř nasbíral za celou ZČ spolu s Turnovem nejvíce trestných minut a že po celé čtyři roky, co se s Kadaní utkáváme, proti nám hraje soupeř agresivně, mimo hru a mimo zraky rozhodčích předvádí zákeřné zákroky, jako podkopávání nohou, sekání či krosčekování. Našeho bývalého trenéra dokonce zval jeden člen realizačního týmu Kadaně asi dva roky zpátky ven na bitku. Takže pokud kadaňským vadí, že se o nich říká, že hrají zákeřně, nechť vyloučí ze svého týmu hráče, kteří zákeřně hrají, a série proběhne v klidu a duchu fair-play. Vzhledem k tomu, že dlouhodobě patříme k nejméně vylučovaným týmům v soutěži, mohu jen potvrdit, že my fair-play hrát budeme.

Co řekneš hráčům před začátkem semifinálových bojů?
Bohužel, to patří jen hráčům, takže to neprozradím. I když jeden trenér elévů, co s námi byl minule v šatně během utkání, by to uhádnout mohl 😀