Áčko doma nezaváhalo

O uplynulém víkendu odstartovala semifinálová série mezi domácím týmem Štírů a hostů z Kadaně.

Do sobotního utkání vstoupili lépe domácí hráči, kteří několikrát ohrozili kadaňskou svatyni. Jejich útočnou snahu zastavilo vyloučení. Hostující Kati svoji první přesilovou hru nevyužili. V 9.minutě zápasu otevřel skóre zápasu nechytatelnou střelou mezi nohy domácí Staněk. Krátce poté hostující hráč zahrál míček v malém brankovišti a domácí jeli trestné střílení. Souboj tváří tvář dopadl lépe pro hostujícího brankáře a skóre zůstalo nezměněno. Tlak domácích v následné početní výhodě sílil. Žádná ze střel, ale nenašla svůj cíl. V 16.minutě zápasu svoji další početní výhodu Kati z Kadaně využili. Do šaten se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Druhá třetina začala lépe pro Katy, kteří už ve 4. minutě vedli o dva góly. Domácí Štíři, ale během dalších dvou minut opět strhli vedení na svoji stranu. Postupně se prosadili Malý, Hejplík a Hanák. Ve 35.minutě hry po faulech na obou stranách mohli diváci sledovat hru 4 na 4, která svědčila lépe Katům. Bylo vyrovnáno. Necelou minutu před koncem druhé periody se hosté dostali znovu do vedení.

V první minutě poslední periody vyrovnal nejlepší střelec domácího týmu v play-off Procházka. Bohužel pro domácí fanoušky po 10-ti sekundách se prosadili i hosté. Hostující hráč si za svůj hrubý zákrok vysloužil od rozhodčích 5-ti minutový trest. Domácím se však při této výhodě branku vstřelit nepovedlo. Kati posilněni ubráněným oslabením odskočili do dvoubrankového vedení. V 50. minutě zápasu se podruhé v zápase prosadil Procházka. Štíři začali hrát opět aktivněji než jejich sok. Po zásluze byli odměněni vyrovnáním o které se zasloužil Havelka. K radosti většiny diváku v hale v 55. minutě Malý zkompletoval hattrick! Domácí vedli 8:7. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou po faulu musel Havelka na trestnou lavici. Hosté se hnali za vyrovnáním. To se jim však nepodařilo. Několika skvělými zákroky podržel Kulhan svůj tým. Sekundu před koncem zápasu se ještě stihl prosadit Štěpka a první zápas v sérii skončil 9:7.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Dnes celkem dobrý zápas. Nevyužíváme přesilovky, šance a udělali jsme hodně chyb, které soupeř dokázal potrestat. Zítra budeme lepší, první bod nic neznamená a jedeme dál!

2018-03-17 FBC Štíři A /NLZ Play-Off SF1 Kati Kadaň


Do druhého zápasu vstoupily oba týmy velmi aktivně. Jako první se radovali Štíři. V 7. minutě zápasu se prosadil Froněk. Po pouhé minutě se domácí radovali znovu. Tentokrát po krásné kombinaci Hejplíka a Malého. Ve 14. minutě Kati po chybě v domácí obraně snižují na 1:2 z jejich pohledu. Minutu před sirénou ukázal své dovednosti Malý a navýšil náskok na 3:1.

V úvodních minutách druhé periody ukázali oba brankáři svůj um, kdy nepustili žádnou ze střel za svoje záda. Ve 25.minutě zápasu domácí dostali výhodu jednoho muže v poli. Jejich snaha však vyšla vniveč. O pět minut později se obraz hry opakoval, opět nevyužitá přesilová hra. Během 35. minuty jeden z hostujících hráčů zastavil dlouhý pas, ale hrál přitom na zemi. Rozhodčí po krátké domluvě rozhodli o tom, že domácí hráči pojedou trestné střílení. K míčku se postavil Procházka, který krásně rozpohyboval a položil brankáře, střelou z forhendu, ale trefil pouze zvedající se ruku. V následné přesilové hře se, ale Procházka nemýlil a zvýšil na 4:1. Ve 37.minutě hry se do samostatného úniku dostal Hanák, který nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Krátce před koncem druhé třetiny využil Malý přesilovou hru a v druhém zápase po sobě zkompletoval hattrick!!!

Třetí třetina přinesla snížení brankového rozdílu, kdy hosté po chybě v obraně vstřelili druhý gól za Mackova záda. V 52. minutě si Macek srazil střelu přímo do branky a hosté snížili na rozdíl tří branek. V 56. minutě domácí využívají další početní výhodu. Tentokrát se prosadil Hanák. V poslední minutě Kati už pouze kosmeticky upravují skóre na konečných 7:4.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Dvě domácí výhry proti favoritovi bereme. Bohužel soupeř už nehrál tak fér jako včera. Poměr vyloučení hovoří za vše. Drobné koňáry a urážky zvládneme, ale výhružky typu „těšte se k nám do nemocnice“ mi už přijdou trochu za hranou. Jedeme si do Kadaňského pekla pro třetí výhru. Děkujeme všem a jsme rádi, že všichni hráči jsou zdraví.

Semifinálová série se stěhuje do Kadaně za stavu 2:0 pro Štíry.

2018-03-18 FBC Štíři A /NLZ Play-Off SF2 Kati Kadaň