Béčko dorostu získalo ve Strakonicích opět jeden bod.

Ve značně improvizované sestavě se nastoupili dorostenci k poslednímu (19.) kolu 2. ligy dorostenců-skupiny 5 ve Strakonicích.

FBC Štíři Č. Budějovice B – FBC Strakonice 3:3 (2:0, 0:2, 1:1)

Tento zápas byl přímým soubojem o „Černého Petra“ který by zůstal poraženému.
V první třetině jsme byli mírně lepší, hlavě střelecky efektivnější a tomu odpovídalo i naše vední 2:0. První gól dal po samostatné akci Bláha, druhý po Bláhově zpětné přihrávce Gucko. Po dvou třetinách bylo vyrovnáno. Nejprve jsme si špatně rozebrali hráče při standardní situaci a potom se střela soupeře odrazila od hokejky jednoho z našich hráčů tak nešťastně, že míček přeloboval brankáře Hanouska a zapadnul do branky. Ve třetí třetině jsme šli opět do vedení, když po Šálkově akci skóroval Bláha. Čtyři minuty před koncem jsme měli ideální možnost náskok pojistit, když za hru v malém brankovišti bylo nařízeno trestné střílení v náš prospěch. Na provedení se nikomu nechtělo, nakonec to vzal na sebe Gucko, ale při kličce brankáři se vrátil zpět, a tak branka nemohla platit. Nevyužili jsme ani následnou přesilovku, a tak přišel trest. Půl minuty před koncem soupeř při power-play vyrovnal.

FBC Sokol Písek – FBC Štíři Č. Budějovice B 18:0 (7:0, 4:0,7:0)

První tři góly jsme si dali v podstatě sami, respektive patřily do kategorie velmi laciných. Tím jsme už jistého vítěze soutěže posadili na koně a on nám uštědřil pořádný výprask. Konečný výsledek je krutý, ale možná polovinu gólů jsme darovali soupeři našimi hrubými chybami.

Protože ani Strakonice nebodovaly ve svém posledním zápase, skončili Štíři zásluhou lepších vzájemných zápasů na 7. místě před Strakonicemi.

Sestava Štírů: Dytrych, Hanousek, Sekyrka, Matys, Brzobohatý, Bláha, Gucko, Hůrka, Holek, Šálek, Rada, Šimek, Šmíd.

Hodnocení: „První zápas jsme odehráli docela slušně, ve druhém mě mrzí, že někteří starší hráči zápas vypustili.

Jiří Čížek,
trenér dorostenců