Nikola Malátová: Extraliga nás všechny obrovsky posunula

Zažívá dvě premiéry. Tu první společně se svými spoluhráčkami v extralize juniorek. A tu druhou na pozici kapitánky. Jak hodnotí obránkyně Nikola Malátová dosavadní vystoupení Štírek v nejvyšší soutěži? „Tak zaprvé bych chtěla říct, že jsem velice ráda, že jsme tuto soutěž přihlásili,“ říká osmnáctiletá hráčka před dvěma víkendovými zápasy v Budějovicích.

Proč?
I když slýchám, že to nebyl dobrý nápad, tak musím říct, že u spousty hráček došlo k obrovskému hernímu posunu a hrát proti extraligovým týmům se jim možná už nikdy nepoštěstí.

V pozici nováčka soutěže okupujete čtyři kola před koncem základní části předposlední příčku tabulky. Cíl do dalších zápasů je tedy jasný, nespadnout na poslední místo?
Myslím, že udržet tuto pozici je důležité už kvůli náladě v týmu a hlavně při rozhodování klubu, zda soutěž příští rok přihlásíme.

V posledním kole se představíte v Českých Budějovicích proti aktuálně poslednímu celku extraligy z Liberce. Těšíte se na tenhle zápas?
Bude to před domácím publikem. Na tenhle zápas se těším moc, už jen proto, že na naše zápasy chodí dost lidí a tak doufám, že jim ukážeme to nejlepší, co v nás je.

Získaly jste zatím pět bodů. Bylo nějaké utkání, které jste mohly vyhrát, ale nakonec jste o body přišly?
Tak myslím, že pokaždé jsme měly nejvíce šancí s Jihlavou. Vždy šlo o velice vyrovnané utkání, avšak my jsme ani jednou nedokázaly dát zápasům tu pomyslnou vítěznou tečku.

Celý tým Štírek se teprve s extraligou juniorek seznamuje. Cítíš i ty sama na sobě, že se herně zlepšuješ?
Už si pomalu začínáme zvykat na tempo hry, ale i tak je to pořád strašně rychlé a naše soupeřky mají mnohem vetší zkušenosti než my. Herní posun je určitě viditelný, s těžšími soupeři dokážeme hrát vyrovnaně i celou třetinu, což mi přijde jako obrovský posun.

Herní model extraligy juniorek slibuje každému účastníku účast v play-off. Jaké tam máte ambice?
I když to bude těžké, pokusíme se dostat co nejdál.

V soutěži nastupuje hned několik juniorských reprezentantek. Jaké to je, zahrát si proti nim?
Tyhle hráčky v týmech vyčnívají a my se snažíme si je hlídat, ale velmi často nestíháme. Celkově je to psychicky i fyzicky náročné.

Procestovaly jste díky florbalu celou republiku. Kde byla atmosféra nejlepší?
Asi na úplně prvním utkání, které jsme odehrály v Ostravě. Bylo tam skvělé zázemí a fenomenální nástup z hudbou a světly. Na tohle utkání jen tak nezapomenu.

autor: -dam-