Martin Vašíček: Příští rok budeme ještě silnější

Dorosteneckou kategorii zakončí Martin Vašíček, který společně s Pavlem Koubou měl na starost Dorost A.

Jak bys zhodnotil celou sezónu?
Celkově sezónu hodnotím pozitivně. Pro hráče i pro nás jako trenéry, to byla premiérová sezóna v 1. lize dorostu, a tak nikdo nevěděl, do čeho jdeme. První polovinu sezóny jsme se oťukávali a zjišťovali co a jak. Ve druhé polovině už to bylo podstatně lepší, nejenom herně, ale i střelecky. Jak by řekl klasik „progress tam byl.“

Mrzí tě relativně brzké vypadnutí v play off? Myslíš, že letošní tým měl na víc?
Samozřejmě každé vypadnutí mrzí. Navíc, když si vzpomenu, že jsme v Praze dostali opravdu tři „hloupé“ branky, je to velká škoda. Určitě náš tým měl kvalitu aspoň na druhé kolo play off. Příští rok budeme určitě silnější.

V jaké herní činnosti jsi u týmu pozoroval největší zlepšení?
My se zaměřujeme na komplexnost hráče, ale pokud bych měl vyzdvihnout něco konkrétního, tak to bude určitě hra v oslabení a střelba.

Kdy jsi prožil během sezony největší radost a zklamání?
Já bych to asi nenazval zklamáním, ale spíše rozčarováním. Jednalo se o zápas s Bulldogs Brno. V tomto zápase jsme zaostávali úplně ve všem a otevřelo nám to oči, co je potřeba zlepšit, a jak se florbal hraje. Na druhou stranu je potřeba dodat, že z loňského dorostu A nám nezůstal vůbec nikdo, a tak to byl pro všechny křest ohněm.
Největší radost asi panovala, když jsme paradoxně vypadli s Black Angels v play off na domácí palubovce. V domácím prostředí kluci dokázali zabojovat a byť jsme celý zápas prohrávali, tak se nám nakonec povedlo vyhrát v poslední vteřině zápasu. Pro nás to znamenalo opravdu hodně, neboť tým Black Angels si zahrál v průběhu roku i v 1. nejvyšším výkonnostním koši.

Čekají vás nějaké letní turnaje a soustředění?
Určitě nás čeká červnový turnaj v Brně. V srpnu pak týdenní soustředění v Kašperských Horách s kondičním trenérem a pravděpodobně sehrajeme několik přátelských utkání v Plzni, stejně jako v loňském roce. Další turnaje a přátelská utkání jsou v jednání.

Budeš společně s Pavlem na trenérské lavičce pokračovat i v následujícím ročníku?
Ano, i v dalším roce budeme na lavičce dorostu. Pokud mám správné informace, tak se náš realizační tým ještě rozroste.
Zároveň bych chtěl poděkovat všem řidičům, kteří nás bezpečně dopravují na zápasy, ŘSD za sjízdnost silnic, rodičům, že kluky podporují ve sportu, všem správcům hal, manželkám trenérů, že mají s námi trpělivost, Jardovi Hejlkovi za práci s brankáři a klubu za tréninkové podmínky, které máme. Díky