Mladší žáci bojovali v Táboře

Mladší žáci mají za sebou předposlední turnaj letošní sezony. Hrálo se v Táboře, kde štírští mladíci postupně změřili síly s Kaplicí a Táborem, který rovněž disponoval dvěma týmy. I přes veškeré varování jsme do turnaje vstoupili vlažně, což se nám začíná stávat čím dál častěji. Soupeř nás bohužel ve většině ohledů přehrával, a i když jsme ze zápasu vyšli vítězně, tak nelze říci, že bychom byli lepším týmem. Hlavní rozdíl byl ale v obrané fázi. Ta jako by vlastně ani neexistovala, čehož soupeř dokázal využívat. Špatné obsazování hráčů a nedůraz před brankou. To by mohlo charakterizovat většinu zápasů.

Modrý tým přeci jen zaznamenal během turnaje určité zlepšení, hlavně co se týče hry směrem dozadu. To mnohdy dělalo favorizovanému táboru problémy. Bohužel zase doplatil na neproměňování šancí. A to i přesto, že se střelecky probudil velice dobře hrající Wűrstl. Nakonec Štíři hájící modré barvy obsadili dělené druhé místo.

Štíři bílí tentokrát nemohli využít služeb Honzy Gucka, jenž stále nemocen. Šanci prosadit se dostalo opět duo élevů. Jmenovitě to byli Jakub Zeman a Jiří Dědič, kteří rozhodně nebyli do počtu, a za jejich výkon by se nemusel stydět leckterý mladší žák. Bohužel ani jejich výkon nepomohl k lepším výsledkům. Jak již bylo zmíněno, tak o lepším umístění rozhodla obraná fáze. Ačkoliv lídři Hrouzek s Drobišem dělali, co bylo v jejich silách, tak to nestačilo.  V některých případech to byla až určitá přemíra snahy, což nevedlo ke kýženému úspěchu. Celkově tento tým zůstal za očekáváním a skončil na posledním místě.

Komentář trenéra: „Z předvedeného výkonu jsem pochopitelně příliš nadšený nebyl. Na druhou stranu určitě nejde říci, že by někdo z hráčů zápasy vypouštěl. Mrzelo mě, že jsem nebyl schopen týmy nabudit k výkonům, které jsem zvyklý pozorovat po celý rok. Dále bych chtěl poděkovat všem brankářům, kteří rozhodně neměli jednoduchou pozici.“

Sestavy:

Štíři bílí – Szeindrei, Korostenský, Drobiš, Hrouzek, Dědič, Zeman, Bostl

Štíři modří – Slabý, Bláha, Vácha, Motz, Wűrstl, Šedivý, Vokálek

Napsat komentář