Mladší žáci potěšili domácí publikum

Poslední soutěžní zápasy roku 2017 sehráli mladší žáci před zraky svých rodičů, sourozenců, dědečků a babiček 9. prosince ve Sportovní hale. Doufám, že všichni příbuzní odešli potěšeni výkony svých ratolestí, protože, alespoň dle mého názoru, bylo na co se dívat.

Po matném výkonu na posledním turnaji jsme sáhli k promíchání sestavy Zelených a jen s výjimkou obrany hrála většina hráčů na jiných postech nebo v jiných lajnách. Změny vnesly do týmu opět svěží duch a přinesly ovoce již v prvním zápasu proti jindřichohradeckému Slovanu. Hráči si užívali velké hřiště, obrana se spolehlivými gólmany v zádech skvěle šlapala, podporovala útok a naši snajpři BřízaKoubičem našli ztracenou střeleckou pohodu. A protože se ani druhý a třetí útok nenechal zahanbit, urodila se nám výhra 12:1.

Nejkrásnější porážku sezóny utrpěli Modří se suverénními Malonty. Před zápasem jsme v šatně naordinovali klukům striktně defenzivní taktiku se skromným cílem nedostat desítku (po vzoru utkání naší ženské reprezentace proti švédským superwomenkám). Přežili jsme první minutu bez gólu – super, druhá, třetí, čtvrtá, brankáři čarují a pořád 0:0. Paráda, modráčci bojovali jako lvi a do puntíku dodržovali, co jsme si v šatně řekli. Pak přišel šok. V 5.minutě se dostává Páťa Schack do breaku a nasazuje brankáři Hraničářů housličky. Neuvěřitelné, Modří vedou 1:0 a střídačka vře. Vyrovnání sice přišlo záhy, ale přesto kluci vydrželi odehrát celý match ve stejném nasazení. Soupeř samozřejmě svou převahu zužitkoval dalšími góly, ale žádná opožděná nadílka se nekonala. Navíc jsme si i přes těžkou defenzívu dokázali vytvořit další gólové šance, takže upřímné nadšení z prohry 1:5 bylo jak na straně hráčů, tak trenérů.

Posledním bodem sobotního programu bylo vzájemné derby našich týmů. Modří po vyčerpávajícím prvním zápase již nedokázali taktiku náročnou na fyzičku a koncentraci držet déle než jednu třetinu. Naopak odpočinutí zelenáči tvořili a neúnavně naklepávali šunky modrých brankářů. Pěknými góly z druhé vlny se blýskl obránce Vojta Oulehla a Zelení mohli po výhře 7:0 slavit šestibodovou sobotu.

V podání našich mlžů byl sobotní turnaj krásným zakončením florbalového roku, sport nám zase ukázal svou přívětivou tvář a přinesl spoustu radosti a nadšení. A to hlavně proto, že kluci nechali na hřišti za Štíry svá srdce i plíce.

Všichni přejeme brzké uzdravení zraněným Řepimu, Sukymu a Jardovi Studenovskému a doufáme, že se nám brzy v plné síle do týmu vrátí.

V anketě o nejužitečnějšího hráče si Zelení zvolili Sama Starčevského a Modří Páťu Schacka.

FBC Štíři ČB Zelení – FK Slovan J.Hradec        12:1     (3:1, 3:0, 6:0)
FBC Štíři ČB Modří – TJ Hraničář Malonty     1:5       (1:2, 0:1, 0:2)
FBC Štíři ČB ModříFBC Štíři ČB Zelení        0:7       (0:1, 0:3, 0:3)

Sestava Modrých: Čermák, Kaňák – Sukdol Jan, Kutheil Jan, Bohdanecký, Paderta, Klečka – Bumba, Schack, Dudáček, Prouza, Burda – Jůzl, Zub, Nedvěd, Tejko
Sestava Zelených: Šrámek, Bjaček – Cuřín, Kouba, Březina, Starčevský, Vávra – Ježek, Fišer, Kutheil V., Kandl, Křivský – Kuba, Majer, Přech, Schořovský, Oulehla

Jiří Dědič
trenér mladších žáků