Mladší žáci vylovili z Vajgaru 7 bodů

Oba týmy mladších žáků vyrazili 5.11. do J.Hradce, aby tam zkřížili florbalky s domácím týmem a rovněž sehráli vlastní budějovické derby.

Přestože se hradecký Slovan prezentoval oproti předchozím turnajům silnější sestavou a zlepšeným výkonem, tak Zelení nepřipustili žádné pochyby o průběhu a výsledku zápasu. Od začátku diktovali tempo hry a již během první třetiny si vybudovali čtyřbrankový náskok. Výbornou práci odvedli všichni obránci a smůlu v zakončení první lajny plně vykompenzovala druhá a zejména třetí formace, což je samozřejmě potěšující fakt svědčící o vyrovnanosti týmu.

Stejně tak potěšující byl i obraz hry ve vzájemném utkání našich týmů, který i přes jasnou výhru Zelených již nepřipomínal hru kočky s myší. Modříni favoritovi několikrát zle zatopili a snad jen chvilkové ztráty koncentrace zapříčiněné vůní linoucí se z blízké pekárny, umožnily gólmanům zelenáčů udržet čisté konto.

Druhý match Modráků přinesl podívanou, která zvedla srdeční frekvenci nejen trenérům, ale i přihlížejícím rodičům. Zpočátku jsme tahali za kratší konec a doháněli jednobrankový náskok soupeře. Po srovnání na 2:2 jsme odskočili až do dvoubrankového trháku. Soupeři se podařilo ještě ve druhé třetině snížit na 3:4. Tyčky zvonily na obou stranách, hra se přelévala ze strany na stranu a oba týmy se vyhecovaly k heroickému výkonu. V úvodu třetího dějství jsme ovšem byli těmi šťastnějšími my a zvýšili na 5:3. První výhra Modrých se již zdála být na dosah, zvláště když 5 minut před koncem šel Slovan za hru na zemi do čtyřech. Po pár vteřinách přesilovky však bylo vše jinak. Naše špatná rozehrávka na místě přestupku vedla k samostatnému úniku nejagilnějšího hráče domácích, který s přehledem snížil na 4:5. Utkání nabralo neskutečné obrátky s příslibem dramatu až do konce. A tak se také stalo. V poslední minutě přišla standardka Hradce, naše špatně postavená zeď a florbalovým bohem v tu chvíli políbená čepel jednoho z děvčat za domácí hrajících. Nápřah, bomba pod víko a bylo srovnáno. Po závěrečném hvizdu byl sice vidět ve tvářích našich borců smutek, ale nebylo proč. Oba týmy nám předvedly skvělou zábavu, vydali své maximum a vo tom to je. Konec konců získali Modráčci první bodík, dali krásných pět gólů a sportovně si přiznejme, že remíza byla nejspravedlivějším rozuzlením tohoto thrilleru…

…a než zazvonil zvonec, tak bylo hladu konec a za odměnu mohli všichni konečně zaplnit své útroby v obchodě místní pekárny.

FBC Štíři ČB Zelení – TJ Slovan J.Hradec        9:2 (4:0, 2:1, 3:1)

FBC Štíři ČB Zelení – FBC Štíři ČB Modří         7:0 (2:0, 2:0, 3:0)

FBC Štíři ČB Modří  – TJ Slovan J.Hradec        5:5 (1:1, 3:2, 1:2)