Mlži uspěli ve městě dudáků (…i s Dudáčkem)

Po posledním ligovém turnaji jsem si řekl tak a šmitec, pro letošek bylo florbalové prózy dost. Nicméně mlžáci nám dnes udělali svým výkonem na neligovém turnaji ve Strakonicích takovou radost, že mi nezbývá než se o ni s Vámi podělit. Do místní obloukovky se sjeli TOP 3 týmy jihočeské ligy, aby poměřili síly nejen mezi sebou, ale také s pražskými Black Angels. Po úvodním vítězství Milevska nad Pískem 4:3, jsme to byli právě my, kdo jako první měl zakusit florbal z metropole.
Ač byla z kluků mírná nervozita cítit, vlítli na hřiště jak závodní koně k napajedlu. Hned po úvodní vyhrané buly rozvířili nádherné bago až do zakončení a pochopili, že takhle by to dneska šlo. Přesto to byl soupeř, kdo po nenápadné střele od pravého mantinelu šel do vedení. Na hřišti ale pokračoval nadále vyrovnaný souboj, oba týmy hráli ve velkém nasazení a diváci se bavili. Postupem času se začala projevovat naše mírná kombinační převaha a s ní také přibývaly šance. Po jedné z nich přišlo vyrovnání, které, navzdory dalším příležitostem obou týmů, znamenalo také konečný výsledek.
Hned poté jsme nastoupili proti milevskému Došwihu. Štíři patrně ani nezaregistrovali, že byla přestávka, pokračovali v nastaveném tempu a poprvé po dlouhých letech jsme viděli, že Milevsko přehráváme. Bohužel naše úspěšnost v zakončení, snad vinou pro kluky nezvyklého povrchu, zaostávala za předvedenou hrou. V zápase jsme dvakrát vedli, ale protože se zkušenému soupeři vždy podařilo po našich menších zaváháních vzadu srovnat, tak i v tomto utkání jsme se rozešli smírně.
Své vystoupení na tomto turnaji jsme uzavřeli proti pořádajícímu Písku, kterému jsme měli co oplácet. Ať už šlo z naší strany o zpackaný přátelák v lednu nebo o napravení reputace po drtivé porážce, kterou písečtí uštědřili v minulém ligovém kole našim Modrým. Po úvodním oťukávání, které přineslo po gólu na obou stranách, se přece jen ukázala výhoda třech vyrovnaných štířích formací a s tím související rezervoár sil ve svalových tkáních. S postupnou adaptací na povrch přišlo konečně také proměňování šancí a zápas, nadále hraný ve vysokém tempu, jsme zaslouženě dovedli do vítězného konce.
Závěrečná výhra Milevska nad Blaky 2:1, sice pro nás znamenala konečné druhé místo, což ovšem není podstatné a nic neubírá na příjemném pocitu, že za dobu našeho trénování jsme neviděli mladší žáky klubu hrát tak týmově, vyspěle, kombinačně, rychle a tak disciplinovaně. Bylo tam prostě všechno, co jsme si pod stromeček přáli. Brankáři, těsná obrana, bloky, rozehrávka, krosovky, pohyb, přihrávky z první, pressing, střelba (..i backhandem), dvě ubráněná oslabení, jedna využitá přesilovka. Kluci, aniž by si to asi uvědomovali, samovolně přecházeli do rozestavení 1-2-2, o čemž jsme na trénincích dosud ani nemluvili. A to se cení.

Borci super, dneska nelze vybrat nejužitečnějšího hráče, protože jste byli nejužitečnější všichni. Jen malá prosba na závěr. Zůstaňte prosím u florbalu a zapomeňte na své pěvecké ambice. Spolucestující v busu ví, o čem mluvím😊

Děkujeme píseckým za pozvání a uspořádání turnaje, děkujeme rozhodčím, skvělým divákům a konečně i soupeřům za férovou a vyrovnanou hru.

FBC Štíři ČB zelení – Black Angels 1:1 (0:1, 1:0)

FBC Štíři ČB zelení – Došwich Milevsko 2:2 (2:2, 0:0)

FBC Štíři ČB zelení – FBC Písek 6:3 (3:1, 3:2)

Sestava: Čermák, Bjaček – Hajný, Buzek, Dudáček, Kutheil V., Večerník – Vašíček, Pávek, Kouba J., Maštera, Kouba Jk. – Hejda, Schořovský, Drefko, Cuřín, Kutheil J