Muži „A“ přetlačili Turnov!

V sobotu se vydal mužský „A“ tým do Turnova.

Od úvodního hvizdu zápasu se hrál pěkný florbal plný šancí na obou stranách. Jako první se mohli radovat Jihočeši po střele Kudláčka. K radosti domácích fanoušků hráči Turnova v dalších třech minutách otáčejí stav zápasu a do šaten se jde za stavu 2:1 pro domácí hráčů.

Druhou periodu začal lépe a hlavně aktivněji domácí tým. Ve 26.minutě zápasu se domácí hala radovala potřetí. Paradoxně tento gól nakopl Štíry, kteří začali hrát mnohem lépe. Jejich aktivita byla odměněna ve 33. minutě, kdy se střelou na bližší tyč prosadil Slepička.  Dvě minuty na to domácí opět odskakují do dvoubrankového vedení.  Rozhodčí posílají českobudějovické hráče do čtyrech. Domácí hráči, ale početní výhodu nevyužijí a naopak ve 37. minutě  krásnou střelou Štěpka snižuje na 3:4.  Tímto výsledkem končí druhá třetina.

Ve 4. minutě poslední dvacetiminutovky tečuje Hanák střelu Kudláčka a vyrovnává stav utkání. Přichází 48. minuta hry a po krásném pasu Staňka posílá Svintek Štíry do vedení. Domácí hráči se ženou za vyrovnáním v zápase. Bohužel pro ně, přichází zbytečný faul a početní výhoda pro hosty, kterou využívá Hanák. Tři minuty před koncem zápasu trenér Turnova odvolává brankáře. Risk se domácím vyplácí a snižují na rozdíl jediné branky. Turnov po získání míčku jde opět do šesti. Míček se však odráží k Hejplíkovovi, který svým 100. gólem v dresu A-týmu zvyšuje na 5:7. Domácí hráči minutu před koncem snižují na 6:7 . Poslední minutu zápasu zvládají mnohem lépe Jihočeši a odvážejí si důležité tři body.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Soupeř byl dvě třetiny lepší, ve třetí třetině jsme zabojovali a se štěstím zvítězili. Děkuji za zápas a hodně štěstí v dalších bojích.“