Juniorky z Benešova tentokrát s prázdnou…

Chřipková epidemie nadále řádí, což se na sestavě Štírek projevuje delší dobu.

První utkání přineslo odvetný duel se Světlou. Zápas probíhal o poznání defenzivněji než předchozí. Vývoj skóre byl však totožný. Světlá se dostala do vedení, Štírky otočily skóre ve svůj prospěch. Stav 2:1 pro Jihočešky trval i díky výborné obraně dlouhou dobu. Bohužel špatně zahrané, respektive odbráněné standardní situace dokázaly soupeřky dvakrát potrestat. I přes neskutečné množství šancí se Štírkám nepodařilo vstřelit více než dvě branky. Nebýt dvou zbytečných a triviálních chyb mohl však zápas na dvě vstřelené branky skončit vítězně.

Druhé utkání s pražskou Spartou bylo z obou stran ospalé, až nudné, bez tempa a náboje. Štírky držely, držely celé utkání hubené vítězství, ale neudržely. Podlehly soupeřkám z Prahy 4:6. Nutno podotknout, že zaslouženě.

Hodnocení trenéra Jakuba Junga: “Spíž než porážky mě mrzí předvedený výkon. Turnaj pro mě byl takový malý flashback. S trochou nadsázky jsme se vrátili v čase o circa 2 roky. Holky po sobě házely míčky, hra postrádala zodpovědnost, ale i vůli zariskovat. Útok 0, nedokázali jsme podržet míček, přihrát si, nic. Holkám díky za bojovnost, ale bohužel jen ta nestačí. Na druhou stranu takovýto herní výpadek umocněný marodkou důležitých hráček nás potkal poprvé, čili nejde o žádnou pohromu. Dvakrát jsme padli, třikrát vstanem.

Zdroj fotografie: ACEMA Sparta Praha