Muži zvítězili v Petrovicích

O uplynulém víkendu čekal Štíry nejdelší výjezd sezóny. Los 1. ligy je vyslal opět do Slezska. Tentokrát do Petrovic u Karviné.

Z.F.K. AQM Petrovice – FBC Štíři ČB 4:7 (0:1, 1:3, 3:3)

Do zápasu vstoupili lépe domácí, kteří v 18. vteřině hry trefili horní tyčku štírské brány. Poté se k míčku dostali i Štíři, kteří několikrát ohrozili domácí branku. Jako první otevřel skóre zápasu střelou na bližší tyč Jan Staněk. Ve zbytku první třetiny díky dobrým výkonům obou brankářů diváci branku neviděli.
Po dvou minutách druhé třetiny dostali domácí hráči výhodu jednoho hráče v poli a několikrát ohrozili svatyni Josefa Macka. Přesilovou hru domácím překazilo špatné střídání a hrálo se 4 na 4. Ihned po uplynutí Strouhalova trestu utekl domácím Václav Staněk, který přesnou střelou mezi nohy zvýšil na 2:0. Ve 29. minutě se po dobrém výhozu Macka míčku ujal Vít Strouhal a Jihočeši domácím odskočili na rozdíl tří branek. Přesně  v polovině zápasu poprvé skórovali i domácí. O chvilku později nevyužil trestné střílení Václav Hejplík. Ve 34. minutě hry se krásnou střelou prosadil Lukáš Malý. Po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 1:4 .
Na začátku třetí třetiny využili přesilovou hru domácí. Ti se pak hnali za vyrovnáním, jenže ve 45. minutě vstřelil pátý gól Štírů Michal Matějček. Štíři měli i nadále více ze hry a ve 49. minutě přidal šestý gól Radek Hanák. Domácí se dostali dvěma rychlými góly zpět do zápasu. Definitivní tečku za zápasem ale udělal Ondřej Havelka.

Komentář trenéra hostů Lukáše Malého: „Dnes jsme se po třech týdnech vrátili k základu naší hry a zaslouženě jsme vyhráli. I přesto byl zápas velmi vyrovnaný a rozhodlo proměnění některých šancí. Jsme rádi, že jsme přes závěrečný tlak domácích ubránili vedení. Děkujeme za zápas.

V dalším kole se Štíři představí 3.11. od 17:00 na domácí palubovce proti Ústí nad Labem. „Ústí loni hrálo Superligu. Čeká nás tedy jeden z nejtěžších soupeřů v 1. lize. Abychom uspěli, musíme se opřít o výborný týmový výkon, zodpovědné bránění a proměňování šancí. “ zdůraznil trenér Malý.