Juniorky přivezly ze Stochova 3 body

V sobotu v časných ranních hodinách vyrazily juniorky do Stochova u Kladna.

V prvním zápase je čekal domácí tým  TJ Lokomotiva Rakovník. Do zápasu holky vstoupily s osmi hráčkami v poli a staronovou gólmankou Evou Stehlíkovou. Od prvního hvizdu rozhodčího udávaly Štírky tempo hry. Hned v první minutě se po krásné nahrávce od Adély Robenhauptové trefila Luie Bicková. Od 2 minuty později poslala křižnou nahrávku Bickova na Nikolu Fukovou a na světelné tabuli svítilo 2:0 pro Štírky. Po rychlých dvou gólech přizpůsobily Štírky hru soupeři a spíše než florbal se hrálo na fauly a nepřesnosti bez pohybu. Na konci třetiny se po individuální akci trefila Karolína Hrubá na 3:0.
Do druhé třetiny jsme opět vstoupily gólově, když se v první minutě po krásném pasu od gólmanky Stehlíkové trefila kapitánka Vendy Podzimková – 4:0.
Do třetí třetiny Štírky opět vstoupily gólově, v první minutě po nahrávce Fukové vstřelila Podzimková gól na 5:0. Poté se povedlo několik pěkných kombinací a u zakončení byla vždy Bicková. Postupně proměnila v góly nahrávky od Terezy Procházkové, Nikoly Fukové, Káji Hrubé a upravila konečný výsledek na 8:0.
Do druhého zápasu nastoupily Štírky proti prvním Panthers Praha. Do zápasu vstoupily po individuální akci Terezy Procházkové gólem ve druhé minutě. Ale aktivně lépe hrající soupeř nasázel do naší branky během první třetiny 6 gólů. Štírky byly ve všech soubojích o krok později než soupeř a kombinace, která byla silnou stránkou v minulých zápasech se dnes vůbec nedařila. Na začátku druhé třetiny to vzala na sebe Podzimková a korigovala výsledek na 2:6. Ale hned po vstřelení gólu se po nešťastném souboji uprostřed hřiště zranila Karolína Hrubá. Zbytek zápasu dohrávali Štírky v sedmi, konečný stav byl 2:10.
Komentář trenérky Elišky Tibitanclové:
„Dnešní dva zápasy nám ukázaly, na čem musíme dál pracovat a že stanovené cíle, které máme jsou správné. Máme problém s pohybem bez balonku a důrazem v soubojích. Na druhou stranu je super, když jsme se zaměřily v rámci posledních tréninků na střelbu, že v prvním zápase šlo 80% střel do branky a každá čtvrtá byla gól. Za excelentní výkon bych chtěla pochválit Evu Stehlíkovou. Celkově i přesto, že naše hra nebyla ideální, podaly holky výborný týmový výkon, bodově se prosadily téměř všechny hráčky a skvělou bilanci hlavně v prvním zápase měla Lucka Bicková, když z osmi střel dala 4 góly.“