Národní ligu můžeme vyhrát, věří Žáček

Stabilní člen A-týmu, hráč, který nic nevypustí a do všeho jde na sto procent. To je Petr Žáček, který v letošní sezoně nasbíral za základní část pět branek a pět asistencí a i díky němu vybojovali Štíři čtvrté místo po základní části. Výběr soupeřů jim přiřknul Sokol Mukařov, který skončil po základní části sedmý. „Je to jeden z těch těžších soupeřů, ale myslím, že je můžeme porazit,“ říká.

Petře, jak bys zhodnotil právě skončenou základní část?

Se základní částí jsem částečně spokojený, jelikož začínáme doma. Třetí místo by bylo samozřejmě lepší, ještě když nám uteklo v posledním zápase. Ale také jsme mohli hrát dolní polovinu nebo play-down.

Co říkáš na čtvrtfinálového soupeře, kterým bude loňský mistr Mukařov?

Podle mě je to jeden z těch těžších soupeřů. Ale vůbec bych se jich nebál. U nich jsme je porazili a doma jsme padli v prodloužení. Myslím, že je můžeme vyřadit.

Jak myslíš, že se celá série bude vyvíjet?

Přeju si, aby to pro nás bylo co nejsnadnější. Abychom vyhráli 3:0 na zápasy a byl konec. Oni určitě budou bojovat a nedají nám nic zadarmo, ale zmákneme to.

Koho by sis přál do případného semifinále?

Asi někoho papírově lehčího. Kdyby zbyl Liberec, tak Liberec.

Byl letos nějaký tým, který tě překvapil?

Trošku víc jsem čekal od Strakonic. Myslel jsem, že nakouknou do play-off. Každopádně hezky se do osmičky pro play-off nakonec probojoval Liberec.

Jak si spokojen se svými výkony?

Sám se sebou nemůžu být nikdy spokojen. Ale jsem rád, že se mi podařilo vstřelit nějakou tu branku. Ale určitě by to mohlo být lepší. Hlavně jsem nechtěl mít víc trestných minut, než bodů, to bych pak musel platit do klubové kasy tři stovky (smích). A jsem hlavně rád, že jsem se dostal do A-týmu a pravidelně hraju.

Mají Štíři na to, aby celou soutěž vyhráli?

Play-off to je jiná soutěž. My musíme jít zápas od zápasu, a když budeme mít trochu štěstíčka, můžeme Národní ligu vyhrát.

(as)

Napsat komentář