Nejlepší vozíčkáři se v ČB utkají o ligový titul

Šest nejlepších týmů české extraligy se sjede na začátku června do Českých Budějovic, aby si to rozdali v play-off o titul letošního mistra ve florbale vozíčkářů. Tatran Střešovice, SKV Praha ComAp Team, Bulldogs Brno, KAMAT Team Janské Lázně, Wheel Wolf Sosnowiec z Polska a samozřejmě domácí Štíři se střetnou od čtvrtka 9. června do soboty 11. června ve Sportovní hale v Českých Budějovicích.

„Celý turnaj začne ve čtvrtek čtvrtfinálovými duely, jejichž vítězové narazí v pátek v semifinále na nasazané první dva nejlepší týmy po základní části, tedy Sosnowiec a Střešovice. Tato část turnaje se hraje na dva vítězné zápasy. V sobotu se odehraje utkání o třetí místo a na závěr finále,“ přiblížil systém finálového turnaje Zbyněk Sýkora z pořádajícího oddílu Štíři České Budějovice.

Základní část extraligy sice vyhráli borci ze Sosnowiece a druhý skončil Tatran, ale i domácí celek se řadí mezi favority. Vždyť v posledních dvou letech pokaždé vyhrál titul. To však ještě bylo pod hlavičkou FBC United České Budějovice, loni se oba českobudějovické kluby sloučily.

Letos poprvé tak vozíčkáři nastoupí jako Štíři. „Doufám, že s novým jménem a dresy předvedeme v domácí hale výborný výkon a uděláme fanouškům radost,“ přeje si Sýkora.

Štíři budou spoléhat na tradiční opory, jako jsou reprezentační brankářská jednička Jiří Němec, nebo stálice národního týmu František Šindelář, Zbyněk Sýkora a Zdeněk Čížek. Do reprezentačního výběru se ale také pravidelně nominují Ivan Nestával a Jan Herman. „Zmínil bych i Adama Šimonka, který se také zúčastnil reprezentačních soustředění,“ dodává Sýkora.

Poprvé mohou diváci vidět Štíry v akci ve čtvrtek 9. června. V 10.15 hodin nastoupí ve čtvrtfinále proti Bulldogs Brno. „Buldoci se do závěrečného turnaje play-off probojovali poprvé ve své historii a musím říct, že letošní sezona se jim opravdu povedla. Papírově je to slabší soupeř, ale kousat určitě bude, nesmíme ho podcenit,“ upozorňuje Sýkora.

Turnaj oficiálně nazvaný Play-off Česká Pošta extraligy vozíčkárů ve florbale vyvrcholí v sobotu bojem o třetí místo (9.00) a finálovým zápasem (12.00). Pauzu mezi oběma duely vyplní i jedno exhibiční klání – florbal na vozíku si vyzkoušejí českobudějovické sportovní hvězdy Roman Turek, Karel Poborský a další.

Program turnaje:

Čtvrtek: 9.6.2016

ČF1    09:00 SKV Praha ComAp Team – KAMAT Team Janské Lázně

ČF2    10:15 FBC Štíři ČB – Bulldogs Brno

ČF1    11:30 KAMAT Team Janské Lázně – SKV Praha ComAp Team

ČF2    12:45 Bulldogs Brno – FBC Štíři ČB

ČF1*  14:00 SKV Praha ComAp Team – KAMAT Team Janské Lázně

ČF2*  15:15 FBC Štíři ČB – Bulldogs Brno

*případný třetí zápas

Pátek: 10.6.2016

SF1    09:00 Wheel Wolf Sosnowiec – HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ

SF2    10:15 Tatran Střešovice – LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ

SF1    11:30 HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ – Wheel Wolf Sosnowiec

SF2    12:45 LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ – Tatran Střešovice

SF1*  14:00 Wheel Wolf Sosnowiec – HŮŘE postavený vítěz ČF po ZČ

SF2*  15:15 Tatran Střešovice – LÉPE postavený vítěz ČF po ZČ

*případný třetí zápas

Sobota: 11.6.2016

9:00 zápas o 3. místo

cca 11:00 exhibiční miniturnaj českobudějovických sportovních osobností

12:00 SUPERfinále

Napsat komentář