Nováčci ve Štírech, aneb žhavé přestupy

Letošní léto bylo ve Štírech ve znamení příchodů nových tváří a také brankářských odchodů. Nabízíme vám jasný přehled, koho nově uvidíte v mužích v modrobílém dresu, a kdo naopak bude nadcházející sezonu chybět. Nutno dodat, že všechny odchody i příchody byly domluveny s nulovou přestupní částkou.

Příchody:

Tomáš David. Jeden z nejlepších forvardů, který hrál v minulé sezoně za United, se celou letní přípravu rve o šanci v A-týmu. V minulé sezoně ve 3. lize nasbíral 21 bodů za 12 gólů a 9 přihrávek. Ale pozor, byl také nejtrestanějším hráčem týmu (22 minut).

Michal Hanzlík. Také nováček z Písku a spolubydlící Michala Měřičky má ambice hrát za áčko a vylepšit obrané či útočné řady Štírů. Trenér se dosud nerozhodl, kam vysokého florbalistu zařadí.

Jiří Kohnheiser. Jirka by měl ze začátku působit hlavně v B-týmu.

Tomáš Švehla. Loňská jednička United dostala v brance Štírů šanci na Czech Open a vedla si velmi dobře. Nyní je však na listině zraněných hráčů.

Trojice Petr Blažek (Tábor), Michal Měřička (Písek) a Tomáš Zavacký (United) působila v minulé sezoně ve Štírech na hostování, nyní přichází na přestup. Očekává se i příchod Miroslava Majnera.

Odchody:

Martin Hrmo. Útočník se vrátil do rezervních Štírů jen na skok a už zase míří do Českého Krumlova.

Karel Kotoun. Gólman má namířeno do Startu98, chytal za něj už na Czech Open.

Josef Macek. Zkušený gólman je na ročním hostování ve Strakonicích, takže si zahraje o jednu soutěž níž než áčko, ale o jednu výš než béčko. Pepek si odbyl premiéru v novém týmu v 1. kole poháru.

Pavel Válek. Pavel dokončil studium na Jihočeské univerzitě a vrátil se zpátky do rodné Opavy, kde však (alespoň ze začátku) nebude chytat, ale trénovat místní prvoligový tým.

Případ Kunst

Jakub Kunst chytá za Štíry už od roku 2011, ale pokaždé jen prodlužoval hostování z FBŠ Jihlava. Nyní jsme se pokusili s jeho mateřským klubem domluvit na přestupu, ale Jihlava za Jakuba požaduje mnohatisícové odstupné, které Štíři odmítají zaplatit. Doufejme, že případ dopadne dobře a stejně jako výše zmínění hráči, bude na přestupním lístku Jakuba Kunsta zaškrtnuta kolonka bez odstupného.

Napsat komentář