Ohlédnutí za Salming cupem: Mladší žáci

V podvečer 25. 8. jsme vyrazili s novým týmem mladších žáků na již tradiční turnaj Salming
Cup do Prahy. Po různých peripetiích vyrazilo jedenáct statečných kluků do pole a brankář. Cesta
vlakem do Prahy i ubytování proběhlo bez větších potíží a druhý den nás čekala porce tří zápasů ve
skupině.
Ráno jsme začínali hned s nejtěžším soupeřem ve skupině Spartou Praha RED. Kluci byli ze
soupeře malinko rozklepaní, někteří hráli první zápas na velkém hřišti a vůbec pětkový florbal. Tomu
odpovídal stav po první půli 1:6. Do druhé půle se kluci již rozkoukali, zvykli si na velikost hřiště i
tempo a zapnuli na vyšší obrátky, konečný výsledek byl 3:10, ale zlepšená hra ve druhém poločase
nesla příslib do dalších zápasů. Druhý zápas měl být papírově nejvyrovnanější, kdy nás čekal tým FBC
Liberec. Bohužel v zápase jsme udělali několik fatálních chyb a tomu odpovídá i výsledek 3:6.
Posledním soupeřem ve skupině byla Mladá Boleslav, ale na klukách již byla znát velká únava. Do
zápasu však vstoupili odhodlaně a dokonce jsme vedli. Poté nás srazila vlastní přesilovka, kdy jsme
dvakrát inkasovali, a konečný výsledek byl 3:7.
Díky výsledkům ze skupiny jsme museli hrát v sobotu dopoledne předkolo o postup do
osmifinále, kde nás čekal výběr Tatranu Střešovice Black. Kluci byli od rána plni odhodlání, aby se
poprali o co nejlepší výsledek. A jejich odhodlání bylo odměněno, po skvělém výkonu ve všech řadách
vítězíme 3:2 a postupujeme do osmifinále, kde nás čeká silnější tým Tatranu Střešovice pod
označením Red. Kluci mají ze soupeře opět obavy, ale nástup máme skvělý a vedeme 1:0. Tatran však
brzy vyrovnává, ale my se nevzdáváme. Hrajeme ze zajištěné obrany a vyrážíme do rychlých
protiútoků. Tato strategie nese své ovoce a v poločase vedeme 3:1. Víme, že nás čeká ve druhém
poločase peklo a to také nastává. Pouze se bráníme a střely lítají nebezpečně kolem naší branky.
Všichni hráči i brankář dělají, co mohou, ale konečný výsledek je 3:3. Poté na řadu přicházejí nájezdy,
které bohužel prohráváme. Nastávají potoky slz, ale já jako trenér jsem s klukama naprosto
spokojený, protože na hřišti nechali všechno!
Turnaj splnil svůj účel, neboť nám ukázal, na čem máme v sezoně pracovat a já se na ni
s klukama moc těším. Ještě bych chtěl poděkovat všem hráčům, kteří se turnaje zúčastnili a jejich
rodičům, že jim na turnaj umožnili jet.

Turnaj jsme odehráli v sestavě: Ujhelyi Martin – Soukup Jirka, Šenkýř Šimon, Hruška Lukáš,
Švehla Ondra – Martínek Míša, Plucha Martin, Kukačka Vašek, Metelka Tomáš, Požárek Ríša, Novotný
Kryštof, Čaloun Honza a bohužel díky nemoci výpomoc pouze na jeden zápas Fíla Hrubý.