Áčko vyválčilo dva body na Letce. Jak to viděl trenér?

Nad Letkou jste v prvním utkání v sezoně vyhráli 2:1 v prodloužení. Jak jste ho podle tebe zvládli?
Pro nás těžké utkání s týmem, který bude letos také hodně hladový. Na zápas jsme měli jasný herní plán, který ale častečně vzal za své, když se nám po dvou zraněních rozpadly první dvě lajny. Poté jsme trochu vypadli z role a trvalo nám, než jsme se adaptovali na vynucené změny. Vzhledem k průběhu zápasu byla asi remíza po základní hrací době spravedlivá a druhého bodu navíc si samozřejmě ceníme.

Tým prošel před sezonou hráčskou obměnou. Co ti ukázalo první utkání v tomto směru?
Pro spoustu hráčů se naskytly nové příležitosti a výzvy. Celkově si myslím, že nikdo z hráčů jako individualita nezklamal. Kluci jsou adaptabilní a rychle reagují na změny, chtějí se učit. Myslím, že s přibývajícími zápasy půjdou herně nahoru. Samozřejmě si za to zatím vybíráme částečnou daň. V utkání s Letkou byla spousta pasáží, kdy jsme měli být s míčkem trpělivejší a v útočné fázi odvážnější. Ale chce to čas, tohle vás přípravná utkání nenaučí.

V druhém kole vás čeká Start98. S čím do utkání půjdete?
Chceme si hlavně precizně vyhodnotit zápas s Letkou. Abychom z něho kromě výsledku vytěžili i maximum poznatků pro další práci. Máme nastavené nějaké herní cíle a tvrdě si za nimi půjdeme. V utkání se Startem chceme naši hru zase o něco posunout. Věřím, že po prvním kole z nás spadla nervozita a domácím fanouškům připravíme hezký sobotní večer.

Pozápasové rozhovory: ZDE
Sestřih: ZDE