Pekelný zápas Štíři nezvládli

Těžký víkend má za sebou Áčko. Nejdříve v pátek vyrazili do Ostravy, kde se utkali s Letkou. Štíři po dlouhé době dokráčeli k venkovnímu vítězství 5:2. V neděli doma přivítali Chomutov, Pekelný zápas Štíři nezvládli a prohráli 6:7.

V zápase na půdě Letky otevřeli skóre ve 3. minutě domácí. Štíři na tuto branku zareagovali rychle a dělovkou od půlky vyrovanal Brožek. Letka byla po zbytek první třetiny aktivnější, ale naštěstí pro Štíry ji trápila koncovka. Do druhé třetiny nastoupili Štíři lépe. Hned ve 2. minutě třetiny překlopil skóre zápasu Vlček. O dvě minuty pozdě navýšil vedení Štírů Prokop. Více gólů ve druhé periodě napadlo a do šaten se šlo za stavu 1:3. Ve 44. minutě zvýšil Kouba a Jihočeši kontrolovali hru. V 58. minutě přidal pátý gól Drobiš. Domácí ze závěrečného tlaku vytěžili pouze jeden gól a Štíři vybojovali vítězství 5:2.

Komentáře a sestřih: ZDE

Opět po roce si Štíři pro nejmenší fanoušky připravili Pekelný zápas. Na palubovku českobudějovické přijel Chomutov. Hosté nastoupili do zápasu mnohem lépe a krátce po polovině první třetiny vedli už 4:0. Štíři dokázali vstřelit branku až v 19. minutě. V početní výhodě se trefil Vlček. Do druhé periody nastoupili Štíři lépe a zásluhou Perka a Vlčka snížili na rozdíl jediné branky, ale Chomutov ve 35. minutě odskočil na 3:5. V dalším střídání se díky důzaru před brankou mohl radovat Holý. Ani toto snížení Štíři nedrželi dlouho a do šaten se šlo za stavu 4:6. Domácí nastoupili do závěrečné třetiny s jasným cílem, který splnili už ve 46. minutě. Na 6:6. dorovnali Prokop a Koklar. Domácí dostali velkou šanci na otočení v podobě početní výhody, bohužel pro domácí fanoušky ji promrhali a v 52. minutě rozhodl o vítězství Chomutov.

Komentáře a sestřih: ZDE