Prague games 2013 – Podtrženo, sečteno

Již počtvrté se letos vydali zástupci Štírů, doplněni o hráče dalších klubů, na mezinárodní turnaj Prague games, který je druhý největší svého druhu. Až v loňském roce se Štírům, pod již tradičním vedením Jiřího Čížka, podařilo vyhrát první zápas. Letos ale tento úspěch mnohokrát překonali. Do Prahy se tentokrát vydali dva týmy, soutěžící ve dvou kategoriích. To však nebylo vše. Hráči našeho klubu se turnaje účastnili i v řadách jiných týmů, a Štírům dělali jen dobré jméno. Projděme si to tedy celé popořádku.

Štíři B16
Po úspěšném vstupu do turnaje výhrou 5:0 nad českým týmem Blue wings, podlehli starší Štíři v oslabené sestavě, tedy bez hráčů z mladšího týmu, např. střelce Davida Cahy, slovenským Snipers Bratislava 0:2. Druhý den je čekalo duo švédkých týmů. V nejsilnější možné sestavě si nejprve připsali skalp Kärry IBK 5:2 a čekal je zápas s papírově nejtěžším soupeřem skupiny, FC Helsingborg black. V něm Štíři, možná až překvapivě, dlouho soupeře přehrávali a po poločase vedli 4:1. V druhé půli se však soupeř zvedl a otočil na výsledných 4:7. Ve skupině skončili na 3. místě a v prvním kole play-off tak narazili na dalšího kvalitního švédského soupeře, Pixbo Wallenstam, který je jedním z nejúspěšnějších a nejznámějších klubů na světě. Zápas skončil jasnou výhrou švédského favorita 12:4 a B16 tak na turnaji skončili. Vítězem PG kategorie B16 se stal Team Oxdog z Finska.

Za B16 nastoupili:
Sláma, Řehout- Vilímek, Jedlička, Opelka, Podlaha, Vaníček David- Kadlec(C), Völfl, Štěpka, Bíca, Caha, Jirků, Perek, Jirkal
Trenér: Jiří Čížek

Štíři B15
Základní skupinou se svěřenci Pavla Válka doslova protrápili. Na vině toho bylo možná i to, že kvůli nízkému počtu hráčů v B16, museli hlavní opory týmu často vypomáhat starším kolegům. Ani jejich návrat už nedokázal nijak zásadně změnit herní projev týmu a následovali tak prohry 3:14, 1:9, 1:4 a 0:6.
Ačkoliv například dvojice Caha-Perek dorazila po zápase B16 s Pixbem autobusem zcela těsně před začátkem (v nezveřejněném rozhovoru za to děkovali Jirkovi Čížkovi), a třeba Robin Podlaha se zápasu nezúčastnil vůbec, dokázali si Štíři ještě ve čtvrtek večer v zápase 1. kola play-off s Českým Těšínem vypracovat těsné vedení 2:1. Ve skutečně nervydrásajícím závěru, kdy soupeř v šesti lidech například rozehrával balonek na hranici našeho brankoviště, se jim ho podařilo udržet a upravit gólem do prázdné brány na konečných 3:1. Štíři B15 tak postoupili i do pátečních bojů.
A jejich cesta měla ještě pokračovat.
Připomeňme, že celý pátek se Štíři museli obejít bez Honzy Šefrny, který byl mimo hru ze zdravotních důvodů. Do zápasu se Znojmem vstoupili Štíři opatrně, ale dvakrát skórovali, nejprve 10 sekund po úvodním buly Perek a poté z brejku Caha. Soupeř však pokaždé vyrovnal. Ve druhé půli se dvakrát trefil opět z brejku Caha. Na to už Znojmo nedokázalo odpovědět a jeho hráčům tak na konci nezbylo, než sledovat radující se hlouček Štírů.
Náš rozjetý tým se podařilo zastavit až v osmifinále (mohli jste ho sledovat v živém videopřenosu na kanálu ŠTÍŘI TV LIVE) Valašským Kloboukům, které nakonec skončili na 3. místě. I když Štíři poměrně rychle prohrávali již 0:3, dokázali snížit až na 2:3 a závěr neskutečně zdramatizovat. Výsledkem však byly jen dvě tyčky a i B15 tak na Prague games skončila.
Závěrem mi dovolte vyslovit velké uznání trojici nejmladších Štírů na turnaji- Bláha (1+0), Hrouzek, Drobiš, kteří neohroženě a beze strachu vzdorovali často mnohem starším a větším protihráčům, a ti s nimi měli mnohokrát spoustu práce.
Vítězem PG kategorie B15 se stalo Sampo IF.

Za B15 nastoupili:
Vaníček Jan- Perek(C), Opelka, Podlaha, Drobiš, Vaníček David- Caha, Jirkal, Jirků, Šulista, Strýhal, Hrouzek, Bláha, Šefrna
Trenér: Pavel Válek

Tadeáš Melíšek, Michal Mojžíš (FBC Strakonice)
Během turnaje jsme Vás pravidelně informovali i o této dvojici, která hájila barvy Strakonic. Michal se bohužel již během prvního dne zranil a dál tak pokračoval již jen Tadeáš. Ten se stal zcela jednoznačně nejlepším střelcem a rovněž nejproduktivnějším hráčem svého týmu, když si celkově připsal 7 gólů a 2 asistence. V prvním kole play-off ale Srakonice narazili na mladoboleslavské BILLY BOY, kteří zastavili jejich další postup porážkou 0:5.

Matěj Krajčovič (Fbk Horní Suchá)
Až po návratu domů, v době kdy PG ještě naplno vrcholily svým finálovým dnem, jsem zjistil, že se turnaje účastnil ještě jeden zástupce našeho klubu a tím byl Matěj Krajčovič, který ze všech Štírů došel nejdál a i on patřil k oporám svého týmu. I pátý den, kdy jsme Vám již nepřinesli žádné zpravodajství, tak měli Štíři na turnaji své zastoupení. Zkráceně Vám ho tedy zprostředkujeme nyní.
Matějův tým, Fbk Horní Suchá, se dostal až do semifinále Prague games, kde narazil na celek SC Sonics. Ještě 40 sekund před závěrečným hvizdem Horní Suchá vedla 3:1. Finskému soupeři se ale podařilo zázračně vyrovnat a nakonec ovládnout i nájezdy. Nejúspěšnější zástupce Štírů na letošních PG si ale i tak odvezl domů bronzovou medaili.
„Ani mi to nepřipomínej“ říká Matěj, když se o semifinálovém zápase zmiňuji. „Nejdramatičtější byly ale nájezdy proti Buldokům ve čtvrtfinále. Trvaly asi 15 minut a byly to fakt nervy. Každopádně mám radost, že mám tak cenný kov, škoda že to nebylo stříbro nebo zlato. Tak snad příště si to nepokazíme“ dodává ještě. Samozřejmě mu gratulujeme, přejeme mnoho zdaru do budoucna a ať se mu i nadále daří dělat Štírům dobré jméno.

Toto to je tedy definitivní tečka za letošními Prague games. Podtrženo, sečteno, z pohledu Štírů to byly jednoznačně ty nejúspěšnější za dobu naší účasti na nich. Ještě jednou děkujeme za pozornost a těšíme se na příští ročník. Florbalu zdar!

Martin Řehout

Napsat komentář