Šéftrenér Lukáš Malý hodnotí soustředění

Letní soustředění v Horní Stropnici jsou u konce a nastal čas se poohlédnout za uplynulými čtyřmi týdny. Vyzpovídali jsme šéftrenéra a hlavního organizátora soustředění Lukáše Malého.

Lukáši, jak hodnotíš letošní soustředění z pohledu organizátora a z pohledu šéftrenéra?

Soustředění hodnotím velmi pozitivně. Celkem jsme v Horní Stropnici strávili 20 dní a trenéři měli pro hráče připravený pěkný tréninkový program s několika novými prvky, zejména co se týče florbalové náplně. V nové sezoně se totiž chceme zaměřit ještě více na rozvoj kreativity hráčů a již v Horní Stropnici si tak hráči mohli některé nové věci vyzkoušet. Organizačně vše šlapalo také na jedničku. Letos jsme navíc ještě pro hráče vylepšili tréninkové podmínky, jelikož se nám povedlo získat přístup na umělé hřiště u ZŠ, které jsme využili zejména pro míčové hry.

Kolik se na soustředění vystřídalo hráčů?

Celkem se za všechny 4 turnusy zúčastnilo soustředění 109 hráčů a hráček a několik trenérů, kterým patří velké poděkování za velký kus práce, který odvedli. Myslím, že více účastníků jsme nikdy předtím neměli a jedná se tak o rekordní soustředění v počtu účastníků. Novinkou v letošním roce bylo i ryze dívčí soustředění.

K soustředěním, táborům a dalším podobným akcím patří i zranění. Stal se během soustředění nějaký úraz?

Vážné úrazy se nám naštěstí vyhýbají. Letos jsme řešili jen drobné odřeniny a dvě lehčí zranění (kotník a poraněný prst na ruce). Oba zranění se ale rozhodli i přes nemožnost plného zapojení do tréninku s námi absolvovat celé soustředění až do konce.

Mohou se mladí Štíři těšit do Stropnice i příští rok nebo plánuješ nějakou změnu? Vzhledem k tréninkovým podmínkám, které tu máme (hala, tělocvična ve škole, venkovní hřiště, odteď i umělé hřiště, koupaliště, možnost výletu na Kraví horu či Terčnina údolí a vše relativně blízko), změnu zatím nechystáme a už jednáme o termínech pro příští rok.

V době dívčího soustředění si se zúčastnil i velkého florbalové turnaje Prague games. Jak turnaj hodnotíš? Prague games se letos poprvé zúčastnili mladší žáci (B13), které doplnili již zkušení starší žáci (B15) a junioři (B18) připravující se na extraligovou sezonu. Letos se nám poprvé povedlo, že na turnaji dosáhli alespoň jednoho vítězství všechny týmy. S turnajem tak můžeme být spokojeni, protože v konkurenci nejlepších týmu z ČR, Švédska, Finska či Švýcarska to není nic samozřejmého. Jasně, že bychom chtěli víc, ale na takovémto turnaji rozhodují detaily a třeba juniory o mnohem lepší výsledek z celého turnaje připravil jeden smolný vlastní gól. Nejlepšího výsledku tak dosáhli mladší žáci. Za rok jedeme na Prague games zas.

A co čeká Štíry do konce prázdnin?

Většina kategorií má nyní volno, probíhá pouze letní příprava elitních týmů. V polovině srpna jedeme s juniory a muži do Prahy na Czech open (obdoba mládežnického Prague games) a o týden dříve se podobného turnaje v Praze zúčastní i vozíčkáři. Muži se ještě třetí srpnový víkend pokusí o obhajobu titulu na turnaji v Jindřichově Hradci. Poslední týden v srpnu bude opět věnován letní škole (příměstský kemp), která bude dle dosavadních přihlášek opět rekordní.