Sezóna očima trenérky: Nikola Malátová

V šestém díle jsme vyzpovídali trenérku mladších žákyň Nikču Malátovou.

Ahoj Nikčo, jak hodnotíš uplynulou sezónu?
Ahoj všem, začnu tím, že tohle byla moje trenérská premiéra a jsem hrozně moc ráda, že  jsem dostala zrovna mladší žákyně. S holkama jsem se blíže seznámila na letním soustředění, které bylo nezapomenutelné a už teď se těším na letošní. Celý tento rok je pro mě premiérou na více frontách, nastoupila jsem na Vysokou školu do Plzně, takže jsem se s holkama nemohla vídat tak, jak bych chtěla, ale jsem moc ráda, že v klubu jsou trenérky Libuška Dvořáková a Romča Březinová, které v mojí nepřítomnosti holky trénovaly a i díky nim se holky zlepšovaly. Takže ještě jednou velké díky! Sezónu hodnotím velice kladně. Z holek se stala skvělá parta, která chtěla vyhrávat. Na hráčkách je vidět obrovský posun, který se bude hodit do dalších sezón. Spousta holek odchází do starší kategorie, tak pevně věřím, že zkušenosti z našich zápasů využijí i tam a ukáží se v nejlepším světle. Hodně štěstí holky!

V lize proti vám nastoupily týmy z Milevska a Soběslavi. Jaké byly hlavní rozdíly těchto týmů?
Tak holky z Milevska byly vždy vyrovnaným soupeřem. Ze začátku sezóny byly lepším týmem, našim holkám chvilku trvalo, než se sehrály a chytly tempo hry. Ale po pár turnajích jsme se staly vyrovnanými soupeři. Soběslav měla velmi mladý tým, spousta holek s florbalem teprve začínala, ale v posledních zápasech byl vidět posun.

Většinu zápasů jste vyhrály! Co bylo vaší největší zbraní?
Tak myslím, že naší největší zbraní byla vždy chuť vyhrát. Část holek z týmu letošní sezónu nastupovala na zápasy se staršími žákyněmi a jejich zkušenosti nám také velmi pomáhaly.

Co bude hlavní náplň soustředění, aby nadcházející sezóna byla ještě lepší?
Myslím, že to, na čem potřebují zapracovat asi všechny kategorie, tak je fyzička, ale hlavně hrát florbal, proto tam přeci jedeme.  Letos mě čeká nejedno soustředění a už teď se moc těším. Tak jen  zvládnout zkoušky a hurá na soustředění!

Děkuji za rozhovor.