Sezóna očima trenéra: Václav Bíca

V sedmém díle našich posezónních rozhovorů s trenéry odpovídá na otázky hlavní trenér starších žáků Modrých Václav Bíca.

Ahoj Venco, jak hodnotíš uplynulou sezónu?
Ahoj, sezónu hodnotím rozhodně pozitivně. Kluci si odehráli svoje první zápasy v lize. Začátek sezóny nám nevyšel podle představ, ale postupně během sezóny přicházelo zlepšení.

Nakonec jste obsadili 10. příčku tabulky. Je to pro vás úspěch nebo jste měli před sezónou vyšší cíle?Popravdě na začátku sezony, když jsem viděl, jak jsou na tom ostatní týmy, tak jsem se bál, že budeme mít potíž vyhrát alespoň jeden zápas. Kluci pochopili, že to takhle dál nepůjde a začali makat a pracovat na sobě. Díky tomu jsme i párkrát vyhráli a dokázali hrát i s lepšími týmy vyrovnané zápasy za což jsem velice rád. Proto 10. místo je pro nás velký úspěch. Před sezonou můj osobní cíl byl jen ten, aby kluky ten florbal bavil. A to si myslím, že se podařilo.

Co je potřeba zlepšit během léta, aby nadcházející sezóna byla ještě lepší? 
Během léta se budeme muset soustředit na fyzičku, která byla podle mě naše hodně velká slabina. Budeme muset zapracovat na naší rychlosti pohybu, která byla nedostatečná a často jsme v zápasech soupeře nestíhali. Doufám, že si to kluci přečtou a začnou se připravovat i individuálně na novou sezonu.