Skvělá forma A-týmu na začátku sezony

Do nového sezóny vykročili opravdu pravou nohou. Florbalisté českobudějovických Štírů zatím nepoznali hořkost porážky. V Poháru České pojišťovny už zvládli vyřadit prvoligové zástupce Pelhřimov a pražský Start98 a osmou výhru přidaly v první

Do nového sezóny vykročili opravdu pravou nohou. Florbalisté českobudějovických Štírů zatím nepoznali hořkost porážky. V Poháru České pojišťovny už zvládli vyřadit prvoligové zástupce Pelhřimov a pražský Start98 a osmou výhru přidaly v prvním kole Národní ligy proti Turnovu. Kde hledat důvody povedeného vstupu do sezóny?

Prvním z nich je určitě nasazení hned do 1. kola Českého poháru. Vedení klubu se pro letošní ročník rozhodl přihlásit mužský A-tým už do prvního kola Poháru České pojišťovny. A bylo to správné rozhodnutí. Českobudějovičtí se utkali s krajskými kluby a z tabulkového systému postupovali z první příčky do další fáze.

„Jsme moc rádi, že vedení se rozhodlo přihlásit už první kolo Poháru České pojišťovny,“ pochvaloval si po vítězném pohárovém utkání s Pelhřimovem, které Jihočeši ovládli 9:7, zatím nejúspěšnější střelec Štírů jedenáctibrankový Jindřich Hrdý.

Motivace

Už před prvním soutěžním utkáním vyhlašoval trenér Štírů Jiří Kratochvíl, že podzimní část sezóny se upíná především na tažení pohárovým pavoukem. České Budějovice by totiž rády zopakovaly úspěch z před dvou let, kdy nastupovali v osmifinálové skupině a do českobudějovické Sportovní haly přivedly extraligové Bulldoky z Brna či právě prvoligový Pelhřimov. Nyní už je od toho historického úspěchu dělí pouze souboj v 5. kole s dalším prvoligovým soupeřem z Kladna.

Podařilo se udržet opory mužstva

Po dlouhé rekonvalescenci se po téměř roční pauze vrátil útočník Václav Hejplík. S Národní ligou se nerozloučila ani ikona klubu Ondřej Havelka, a to i přesto, že do nového ročníku nastupuje v roli obránce. Pro nejlepšího kanonýra v historii oddílu to taková změna není.
„Musím si zvyknout na určité věci. Především na to, že za mnou už nikdo nestojí a nemůžu dávat tak riskantní nahrávky. Jinak branky se dají dávat i z obrany,“ říká 29letý hráč.

Po ošklivém zranění ve čtvrtfinále play-off, kdy hráč Plzně fauloval Václava Staňka, se útočník dokázal vrátit ve výtečné formě a to především po fyzické stránce.

Přestupové papíry podepisovalo vedení klubu pouze ve dvou případech. Kvůli studijním povinnostem zamířil do Prahy útočník Tadeáš Melíšek, který bude bojovat o pozici v prvoligových Black Angles. A historicky premiérové jihočeské derby v Národní lize si zahraje Vlastimil Stejskal v dresu Strakonic. V klubu doplnil už sezónu hostujícího brankáře Josefa Macka. Oba ovšem mají dále možnost trénovat se Štíry.

(dm)

 

Napsat komentář