St. žáci po dvou těžkých zápasech stále druzí

FBC Štíři ČB – FBC Sokol Písek 7:4

Neděle v Sezimově Ústí slibovala ten nejlepší mládežnický florbal, jelikož se zde postupně představilo 5 aktuálně nejlepších celků tabulky Jihočeské ligy starších žáků. Štíři na tomto turnaji hájili druhé místo. První utkání sehráli proti Sokolům z Písku. Předchozí duel těchto rivalů skončil po velice napínavém a místy i vyhroceném průběhu 5:4 pro Štíry. To bylo ale nyní zapomenuto. Po úvodním hvizdu bylo vidět, jak moc chtějí budějovičtí naplno bodovat. Soupeře častokrát přehrávali a parádní kombinační hrou si vytvářeli velké množství brankových příležitostí. Skóre zápasu otevřel Podlaha. Následovaly trefy do černého v podání Šefrny a Veselého. Po první třetině platil stav 3:0. Obraz hry zůstával stejný i v prostřední části. Štíři soupeře tlačili, ale stav utkání se neměnil. Poté se ale o slovo přihlásili i Písečtí. Dvěma slepenými góly se dostaly na dostřel. Více se ale do druhé periody nevešlo a o osudu utkání měla rozhodnout poslední 13ti-minutovka. Žádné drama se ale nekonalo. Modro-bílí opět hýřili aktivitou a odměnou jim byly 4 míčky za zády strážce svatyně Sokola. Postupně se prosadili Šefrna, Gucko, Máček, Podlaha. Písečtí dokázali v závěru pouze korigovat na konečný stav 7:4 pro Štíry.

Komentář trenéra Jakuba Junga: „Z naší strany perfektně odehrané utkání. K výkonu hráčů jsem neměl jedinou připomínku. Možná jen škoda dvou inkasovaných branek v samotném závěru.“

FBC Štíři ČB – FK Slovan Jindřichův Hradec 3:5

Dalším těžkým soupeřem byl Štírům Slovan Jindřichův Hradec. Štíři byli zpočátku v útlumu a Hradečtí se velice snadno dostávali před Faltusovou, která podávala jako obvykle nadstandardní výkon. Bohužel po chybě v rozehrávce Štírů již dokázali Hradečtí jednu z mnoha šancí proměnit a dostali se do vedení 1:0. První třetina již další gólové okamžiky nepřinesla. Úkol do druhé třetiny byl jasný, zlepšit pohyb. Nabuzení Štíři dokázali srovnat stav utkání již po 7 vteřinách. Postaral se o to Podlaha. Tlak hráčů Budějovic pokračoval, bohužel nevyústil v další branku. Útočníci Štírů jakoby se předháněli, kdo spálí větší šanci. To Hradec byl produktivnější a z brejku dokázal strhnout vedení opět na svoji stranu. Štíři dokázali opět srovnat krok v dlouhé přesilovce 5:3. Přesnou ranou pod břevno se prezentoval Drobiš. Platil tedy stav utkání 2:2 a rozhodnout měla poslední část. V ní ale Štírům docházeli fyzické síly a bylo jen otázkou času, kdy toho soupeř využije.  Ta chvíle přišla v polovině poslední třetiny a Jindřichův Hradec se dostal opět do vedení, které ale dokázal postupně navýšit až na 5:2. V závěru ještě jednou zavládla radost na štírské lavičce, když se přízemní střelou prosadil Gucko. Více se ale do tohoto střetnutí nevešlo a Štíři podlehli Slovanu 3:5

Komentář trenéra Jakuba Junga: „Dvě třetiny jsme s Hradcem drželi tempo a hráli vyrovnanou partii. Poté nám ale došly síly, čehož soupeř dokázal využít a zaslouženě zvítězil.“

Sestava: Faltusová, Podlaha, Pražák, Brázda, Máček, Drobiš, Gucko, Bláha, Veselý, Vácha, Šefrna