Starší žáci Modří vyhráli závěrečný turnaj


Hodnotí Radek Metelka
O první dubnové sobotě se v Hrdějovicích uskutečnil turnaj Pohár starších žáků Jihočeský kraj – O pohár hejtmana Jihočeského kraje, kterého se zúčastnil tým Modrých. Jelikož se ve stejný den konal i turnaj o mistra Jižních Čech v téže kategorii, tak jsem si na výpomoc pozval údernou útočnou jednotku a strážce svatyně z týmu Mladších žáků. Souboje ve skupině jsme načali s týmem TJ Centropen Dačice. Začátek zápasu se nám povedl a po dvou gólech útočné letky mlžů vedeme v sedmé minutě 2:0. Bohužel nekoncentrovanost v poslední půlminutě prvního poločasu znamená, že do druhého poločasu vstupujeme za vyrovnaného stavu. Ve druhém poločase se vedení přelévá ze strany na stranu a já začínám pociťovat potřebu prášků na srdce. Necelé dvě minuty před koncem prohráváme 3:4. Ovšem v přesilovce si bere slovo snajpr Víťa Capl a po individuální akci srovnává na 4:4. Pomalu se chystáme na nájezdy, když se svou do mlýna přispěchá Šimon Nídl a půl minuty před koncem dává gól na 5:4. Teď nastává pravé drama, Dačice jdou do šesti a tlačí nás do hluboké obrany. V té chvíli utíká štírek Jenda Fišer a potvrzuje naše vítězství do prázdné branky. Druhý zápas hrajeme proti TJ Netolice 1892 Rafani a začátek máme hororový, neboť hned v první minutě prohráváme 0:1. Tímto je odstartováno divokých 180 vteřin, po kterých svítí na ukazateli stav 2:2. V sedmé minutě jdeme do vedení 4:3 a hra se zklidňuje. Bohužel opět nezvládáme poslední půlminutu prvního poločasu a v čase 9:20 Rafani srovnávají. Ovšem to by nebyli naši mlži, aby ještě 12 vteřin před koncem poločasu nepřeklopili vedení zpět na naši stranu. Ve druhém poločase už si jen koušu nehty nervozitou, ale stav se již nemění a po dvou výhrách vyhráváme svou skupinu. Po základních skupině následuje odpoledne semifinále. Toto se již hraje na 3×10 minut čistého času a soupeřem je nám tým FBC Došwich Milevsko Bílí. Opět to není zápas pro slabé povahy a po gólové přetahované v každé třetině končí zápas vyrovnaně 6:6. Ve finálové části turnaje se hraje pětiminutové prodloužení pět na pět a toto tedy následuje. Po vyrovnané první minutě jdeme bohužel po faulu do čtyř a začínají dvě minuty stresu. Naštěstí všechny šance soupeře přečkáme a aktivně vlítneme do poslední minuty. V té k dalekému výhozu napřahuje brankář Tomáš “Skalda“ Skalický a nachází rozběhnutého Fíšu, který si
dlouhou kličkou pokládá brankáře a backendem pod jeho tělem rozhoduje o našem postupu do finále. Ovšem velká poklona týmu Milevska, který turnaj hraje na osm hráčů a byl nám více než zdatným soupeřem. Ve finále nastupujeme do budějovického derby proti FA Č. Budějovice. Po lehkém oťukávání se rozjíždí štírský brankostroj a první třetinu vyhráváme 4:1. Ve druhé třetině je již znát na týmu soupeře únava po heroickém výkonu v semifinále a naši hladoví střelci posílají do branky jeden projektil za druhým. Hráči drží celý zápas vysoké tempo a předvádí pohledné akce, které po krásných krosech končí střelami do prázdné branky. Konečné skóre 16:1 je pro soupeře až příliš kruté, ale naše radost z vítězství je nekonečná a kapitán týmu David “Kuře“ Slepička přebírá z rukou prezidenta klubu FBC Štíři Č. Budějovice Jiřího Kratochvíla krásný pohár.

Na závěr bych chtěl všem klukům moc poděkovat za nádherný sportovní sobotní den, nechali v zápasech všechno a konečné vítězství jim bylo zaslouženou odměnou. Dále bych chtěl poděkovat organizátorům turnaje a rozhodčím. A největší poděkování bych chtěl směřovat k rodičům, kteří nás ve všech zápasech neustále povzbuzovali a vytvořili pro kluky skvělou atmosféru. Já osobně ještě děkuji svému parťákovi na střídačce Martinovi Mrzenovi, který nám přinesl štěstí .

Kluci odehráli turnaj v sestavě: Procházka Jakub, Skalický Tomáš – Smola David, Slepička David Smola Jan, Nídl Šimon, Dědič Tomáš – Metelka Lukáš, Jokl Miroslav, Capl Vítek, Domin Adam, Fišer Jan – Tinavský Šimon, Myšák Josef, Lefan Filip, Hrubý Adam.

Projekt Pohár starších žáků Jihočeský kraj byl spolufinancován statutárním městem České Budějovice.