Starší žáci opět s 3 body

FBC Štíři České Budějovice – 1. Fbk Tábor

Po delší pauze měli starší žáci asi toho nejtěžšího možného soupeře a to Tábor. Předchozí utkání skončilo pro Štíry debaklem a tak o motivaci nebyla nouze. Táborští se od začátku velice snadno dostávali do šancí, ale Faltusová držela naděje na přijatelný výsledek. Bohužel soupeř se přeci jen dostal do vedení, které postupně navyšoval až na konečný stav po první třetině 0:4 z pohledu Štírů. Druhá třetina ale zastihla českobudějovické hráče v daleko lepším světle. Štíři soupeře přehrávali a chvílemi si vytvářeli velký tlak u táborského strážce svatyně. Odměnou jim byly 2 vstřelené branky. Soupeř ale také dokázal skórovat a to dokonce třikrát. Ačkoliv zápas byl před třetí třetinou pravděpodobně rozhodnutý, Štíři se snažili ještě alespoň korigovat výsledek a být rovnocenným soupeřem. A to se také podařilo, ačkoliv poslední třetinu prohráli „pouze“ 1:3.

Komentář trenéra Jakuba Junga: „Skóre 10:3 pro Tábor vypadá hrozivě, ale s předvedenou hrou jsem byl spokojený. Toto utkání jsme sehráli v rámci našich možností dobře. Sportovně musíme uznat, že Tábor je na vyšší úrovni a momentálně nejsme schopni tohoto soupeře porazit.“

FBC Štíři České Budějovice – FBK JokerZ Č. B.

V posledním utkání letošního roku bylo již nutné naplno bodovat proti relativně slabšímu soupeři. Zápas měl jednoznačný průběh a hráči JokerZ jen zřídka kdy překročili vlastní polovinu. Pokud se jim to přeci jen podařilo a ohrozili branku, tak výborně zakročil mladší žák David Kazda, který si odbyl svoji premiéru v dresu starších žáků. David se představil si v tom nejlepším možném světle a výrazně si řekl o svoji nominaci do dalších zápasů. Štíři si v tomto utkání po třetinách 3:0, 3:0, 3:1 připsali další 3 body a Vánoční svátky stráví na druhém místě tabulky právě za Táborem. Závěrem je ještě vhodné říci, že po odjezdu Víti Máčka domů si Lenka Faltusová vzala hokejku a dvěma góly přispěla ke konečnému výsledku 9:1.

Komentář trenéra Jakuba Junga: „Celý zápas byl v naší režii. Děkuji všem hráčům za předvedený výkon.“

Napsat komentář