Starší žáci v 15. kole ligy v Kaplici

Zelení strži přivezli z Kaplice 4 body

S Táborem i Kaplicí dokázali kluci v předchozích zápasech dvakrát těsně zvítězit. Odvety tedy slibovaly atraktivní duely.

V prvním klání proti soupeři z Tábora šli Štíři velice brzy do vedení. To ale bylo po hříchu na dlouhou dobu vše. Herního výpadku dokázali táborští využít. Brzy 1. FbK Tábor otočil zápas ve svůj prospěch a šel do vedení 4:2. Do třetí periody ale nastoupili “jiní” Štíři. Na hřišti byl vidět herní projev, který asi všichni netrpělivě očekávali – štírská dominance. Brzy bylo srovnáno 4:4. Bohužel z ojedinělé akce soupeř ještě jednou odskočil na 4:5. Minuta do konce a Štíři ve čtyřech. Zde byla porážka již opravdu blízko. Jako správný kapitán se ale zachoval Jirka Dědič a v utrápeném utkání vystřelil Štírům alespoň bod.

FBC Spartak Kaplice. Další zápas z řady “nic pro kardiaky”. Ačkoli si kluci vypracovali vedení 6:2 a mohlo se zdát, že vše směřuje k jednoznačné záležitosti, bylo z toho drama. Všem spadl kámen ze srdce, když rozhodčí svým hvizdem ukončil zápas. Ubojované vítězství 6:5.

Komentář trenéra Jakuba Junga: ”Mrzí mě, že jsme se až na vyjímky nedokázali dostat k tomu, co pilujeme v tréninkovém procesu. Z naší strany jakoby se úplně vytratila týmová spolupráce. Klukům ale nadále plně důvěřuji a jsem si jistý, že naše výkony budou příště lepší.

Sestava: Brabenec (GK), Šmíd, Drobiš, Šimek, Severin, Dědič (C), Míchal, Dvořák M., Matys, Dvořák L., Větrovec, Poncar, Uhlíř, Koupal

Jakub Jung
trenér starších žáků


Modří

V prvním zápase se utkali s domácím týmem FBC Spartak Kaplice. Celý zápas probíhal ve prospěch domácích, i když začátek byl vcelku vyrovnaný. V první minutě se trefil do štírské svatyně soupeř. Poté Tomáš Marek s Filipem Slepičkou výborně vyřešili standardní situaci a míček dostali až před bránu soupeře, kde operoval Jakub Hargraves, který dorazil míček za brankovou čáru a mohl se radovat ze svého prvního gólu za Štíry. Zbytek zápasu určovali tempo hráči Kaplice, i když se Filip Novák svojí trefou snažil zkorigovat zápas. Bohužel to nebylo nic platné a nadále na hřišti vládli domácí. Ve třetí třetině Štíři vystřídali gólmana a v bráně se tak představil Sebastian Placer, který předvedl úctyhodný výkon a inkasoval pouze jednu branku. Zápas tak dopadl lépe pro domácí a to výhrou 12:2.

V druhém zápase se Štíři Modří utkali s neporazitelným Milevskem, které v základní části soutěže neztratilo ani bod. Dnešní den si hráči Štírů určitě za rámeček nedají. Hned od první minuty si Milevsko tvořilo obrovský tlak na bránu Štírů. Štíři nestačili tempu hry, které udávalo Milevsko a dostávali jeden gól za druhým. Milevsko bylo nemilosrdné a trestalo každou chybu vstřelením branky. Utkání, ve kterém Milevsko jednoznačně dominovalo, nakonec zvítězilo 19:0.

Komentář trenéra Štěpky: „Hráči by se měli zamyslet sami nad sebou, ani v jednom zápase nebyla vidět snaha a to mě, jako každého trenéra, mrzí ze všeho nejvíc. Koho bych chtěl však vyzdvihnout a poděkovat mu za dobrý výkon, jsou starší žákyně Nikola Fuková a Tereza Kubešová, ze kterých by si zbytek týmu měl vzít příklad. Je mi líto gólmanů, kteří tyto otřesné výkony týmu odnesli ze všech nejvíce, i když předvedli výbornou práci. Chci jim poděkovat, že se nesvezli s týmem a předvedli kvalitní výkon. Doufám, že si to hráči v hlavě srovnají a příští turnaj bude o 100 % lepší.

Kometář trenéra Bíci: „Proti Kaplici jsem si myslel, že vyhrajeme. Naše zlepšené výkony z minulých zápasů mě v tom přesvědčovaly. Ale bohužel kluci to vůbec nezvládli. Neviděl jsem tam snahu ani bojovnost, což mě jako trenéra nejvíce mrzí. Milevsko je nejsilnějším soupeřem v naší skupině a potvrzovalo to od začátku zápasu drtivým tlakem, který jsme nemohli ustát. A také to tak dopadlo, výsledek potvrzuje průběh zápasu. Doufám že hráči si uvědomí, že takhle to dál nejde a začnou jak trénincích, tak na zápasech makat na 150 %.

David Štěpka
trenér starších žáků

2018-01-20 FBC Štíři Starší žáci /JLSŽ 15