Starší žáci vévodí Jihočeské lize

FBC Štíři České Budějovice – FK Slovan Jindřichův Hradec
K dalším utkáním Jihočeské ligy starších žáků putovali Štíři až do Milevska. Jejich prvním soupeřem byl Jindřichův Hradec, který se v tabulce vyskytoval na druhém místě. Budějovičtí ale chtěli navázat na svoji výherní šňůru a potvrdit roli současného lídra ligy. Utkání bylo ve vysokém tempu a hrálo se nahoru dolu. Hradečtí byli v první třetině určitě střelecky aktivnější, nicméně Lenka Faltusová v brance se zdála být neprůstřelná. Svými zákroky přiváděla soupeře k šílenství. A tak to byli Štíři, kdo jako první udeřili, když svoji pohotovost v předbrankovém prostoru prokázal mladší žák Gucko. Do konce první třetiny se dokázal prosadit ještě Podlaha. Ačkoliv byli Štíři ve vedení 2:0, jejich hře ještě k ideálu něco málo chybělo. Ve druhé třetině ale Štíři ještě zvýšili aktivitu a zlepšili celkový herní projev. Odměnou jim byly 4 vstřelené branky. Postupně se radovali Vácha, Podlaha, Pražák, Podlaha. Do poslední periody nastupovali modro – bílí s poměrně slušným náskokem 6:1. Žádné drama se již nekonalo a Štíři vybojovali důležité vítězství 8:2.
Komentář trenéra: „V tomto utkání jsme prokázali vysokou produktivitu, když jsme dokázali zužitkovat téměř všechny brankové příležitosti. Základní kámen vítězství položila opět Lenka Faltusová, která byla výborná.“

FBC Štíři České Budějovice – FBC Strakonice
Do druhého utkání šli Štíři s jediným taktickým pokynem a to nepodcenit soupeře. Tento nešvar se jim v předchozích zápasech stával a je třeba na tomto zapracovat. Žádné podcenění se ale nekonalo a Štíři si v tomto zápase s chutí zastříleli. Gólová radost na lavičce propukla dokonce 19krát. Jedinou kaňkou byla třetí třetina a 6 inkasovaných branek. Štíři spíše než na pohodlné vítězství hráli na osobní statistiky. A tak platilo pravidlo „Kdo se vrací, nevěří gólmanovi.“ Všechny inkasované branky byly z brejků a Faltusová s nimi nemohla nic dělat.
Komentář trenéra: „První dvě třetiny jsme jasně ukazovali, kdo na hřišti dominuje. Poslední část se nám příliš nepovedla, ale za předchozí dobré výkony to lze prominout. Nicméně je třeba se z toho poučit.“

Sestava: Faltusová, Pražák, Podlaha, Hrouzek, Máček, Drobiš, Gucko, Bláha, Šefrna, Vácha, Veselý