Štír Karel Kotoun debutoval v extralize

V neděli 10. února si brankář Karel Kotoun poprvé zachytal v extralize. Odchovanec Štírů, který od loňské sezony chytá za pražskou Spartu, se svého velkého momentu dočkal v devatenáctém kole Autocont extraligy na hřišti Vítkovic. Běžela 55. minuta zápasu, když dosavadní sparťanská jednička Michal Kotouček inkasovala sedmý gól a odešla střídat. V tu chvíli nastoupil do branky Karel a za pět minut a čtrnáct vteřin na hřišti si připsal pár zákroků a pustil jeden gól (od reprezentanta Tokoše). Sparta tak nakonec prohrála ve Vítkovicích 0:8 a ztratila naděje na postup do play-off. Karlovi k jeho úspěchu gratulujeme.

Karel Kotoun začínal s florbalem v Budějovicích, kde nejprve chytal za dnes již neexistující FBC Čtyrák, ale už v září 2006 se rozhodl pro přestup do našeho klubu FBC Štíři ČB, kde jeho kariéra dostala zcela nový rozměr. V sezoně 2008/2009 byl u toho, když naši junioři postupovali do 2. ligy, a o rok později byl v brance při historickém postupu našeho A-týmu do 1. ligy přes Hlásnou Třebáň. Tentýž rok střídavě hostoval v pražských Bohemians. Prvoligová sezona 2010/2011 byla zatím jeho poslední ve štírském dresu, protože po ní odešel studovat do Prahy a upsal se Spartě. I přes přestup Karel dál zůstává v kontaktu s naším klubem, když je v Budějovicích přijde na trénink a v létě jezdí se svými bývalými spoluhráči na trojkové turnaje. Po úterním tréninku nám poskytl krátký rozhovor.

Ahoj Karle, jak sis užil atmosféru svého extraligového debutu?

Ahoj, atmosféra byla výborná, skvělí fanoušci a už bylo načase.

Jak vidíš své další šance chytání v extralize?

Šance se nehodlám odhadovat vzhledem k tomu, že záleží na aktuální formě, jak spoluhráčů, tak mojí.

S florbalem si začínal v Budějovicích. Vzpomeneš si ještě na svůj první trénink/ zápas za Štíry?

První trénink se Štíry proběhl v hale na kasárnách a první zápas byl hned v mužské kategorii (B) na SKP, kde se hrálo tehdy ještě na povrchu, který neměl daleko do tartanu.

Co považuješ za svůj největší florbalový úspěch?

Jako největší úspěch vidím vítězství na Czech Open 2011, kde jsem vychytal skvělé semifinále s FBŠ Bohemians na nájezdy.

Sleduješ alespoň na dálku, jak se daří Štírům?

Pozorně sleduji počínání Štírů a zároveň jim neustále fandím.

Brankář Karel Kotoun (vpředu) slaví se Štíry postup do první ligy. O necelé tři roky později se dočkal extraligové premiéry v dresu Sparty.

Napsat komentář