Štíři na domácí palubovce porazili Litvínov

V sedmém kole 1. ligy přijeli na palubovku českobudějovické Sportovní haly Bivojové z Litvínova. Před zápasem byl do klubu KLM uveden Jan Králík, který v 1. kole vstřelil 100. v A-týmu a stal se Kanonýrem.

FBC Štíři – SK Bivoj Litvínov 9:3 (3:1, 3:0, 3:2)
Tempo zápasu od prvních minut režírovali domácí, kteří po gólech Kudláčka a Králíka vedli po 4. minutách hry 2:0. Ve 12. minutě hráči Litvínova využili rychlého brejku a snížili na 2:1. Štíři byli i nadále aktivnější než jejich soupeř a v 18. minutě díky trefě Malého odskočili do dvoubrankového vedení a do šaten se šlo za stavu 3:1.
Druhá perioda začala, tak jak skončila první. Štíři hned po 39. vteřinách hry přidali další gól, opět se trefil Malý. Krátce na to, vyslal svoji jedovatou střelu Hanák a Štíři byli v laufu. Bivojové hrozili jen z občasných protiútoků, které ztroskotaly na výborně hrající domácí obraně nebo na Mackovi.  V polovině zápasu přidal další gól Havelka.  V dalším průběhu druhé třetině diváci branku neviděli a do šaten odcházeli spokojeni domácí za stavu 6:1.
Závěrečnou část začali domácí opět gólem. V první minutě zkompletoval hattrick Malý. Ve 46. minutě po chybě ve štírské rozehrávce Litvínov vstřelil druhý gól a když o pár minut později přidal i třetí gól, vypadalo to na litvínovské znovuzrození.  Tomu však zabránil Slepička, který využil dlouhého výhozu Macka a nekompromisně přidal osmý gól. Pět minut před koncem definitivně o vítězství Štírů rozhodlo pětiminutové vyloučení na straně hostí. Zbytek zápasu Jihočeši kontrovali hru. Dvě minuty před koncem přidal devátý gól Havelka. Diváci si přáli desítku do litvínovské sítě, ale hráči jejich přání nevyslyšeli.  Nikomu to však nevadilo, protože tři body zůstaly doma.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Využili jsme toho, že soupeř přijel v nekompletní sestavě. Větší část zápasu jsme byli lepším týmem. V momentě, kdy se Litvínov začal vracet do zápasu jsme střelili uklidňující gól na 8:3. a zápas dohráli v klidu během pětiminutové přesilovky. “

Štíři se vyhoupli na 5. příčku v tabulce. K příštímu zápasu si Jihočeši zopakují výlet do Havířova. V přímém souboji sousedů v tabulce se totiž utkají s Florbal Exelsior Havířov.
„Hrajeme s finalistou loňského ročníku, každý bod pro nás bude úspěch. V tomto utkání budeme outsideři. Nicméně se dobře připravíme, opřeme se o výborný týmový výkon. Věřím, že i takhle kvalitního soupeře dokážeme potrápit a při troše štěstí odvést i body“ prozradil trenér Malý.

2018-10-07 FBC Štíři A /1LM 7K SK Bivoj Litvínov