Štíři otočili zápas ve třetí třetině

V rámci 4. kola 1. ligy vyjeli Štíři na palubovku MVIL Ostrava. Domácí chtěli proti nováčkovi soutěže urvat první body. Dlouho to vypadalo, že se jim to i povede, ale Jihočeši v závěrečné části otočili vývoj zápasu.

1. MVIL Ostrava WOOW – FBC Štíři 5:7 (1:0, 2:3, 2:4)
V prvních minutách zápasu to vypadalo, že Štíři jsou ještě v autobuse. Domácí hráči využili nedůrazu Jihočechů a v 5. minutě hry otevřeli skóre. Domácí hráči byli i nadále aktivnější a jen díky skvělým zákrokům Macka nenavýšili v první třetině svoje vedení.
Do druhé třetiny vstoupili opět lépe domácí hráči.  Ve 3. minutě odskočili na rozdíl dvou branek. O dvě minuty později  ovšem využil Štěpka krásné přihrávky Hanáka a snížil na 1:2. Štíři konečně začínali hrát svojí hru, ale pořád to nebylo to pravé ořechové. Hned několik dobrých střel končilo mimo bránu nebo v náruči domácího gólmana. Ve 35. minutě naopak domácí opět odskočili na rozdíl dvou branek. O dvě minuty později opět zaúřadovala dvojka Štěpka, Hanák  první jmenovaný snížil na 2:3. Ihned po buly se míčku zmocnil Králík a krásnou střelou vyrovnal gólový výčet zápasu.
Do třetí třetiny již Jihočeši vstoupili lépe než domácí hráči. Ve 3. minutě vstřelil svůj první prvoligový gól Tomáš Brožek. O devět sekund později Štěpka zkompletoval hattrick! A s góly se roztrhl pytel. Nejdříve MVIL snížil na 4:5 a poté Froněk opět zvýšil na rozdíl dvou branek. Poté se hra trochu uklidnila. Ve 47. minutě zápasu putoval na trestnou lavici Staněk, domácí svoji početní výhodu využili. Ostravští se hnali za vyrovnáním, ale výborně hrající českobudějovičtí hráči domácí k ničemu nepustili. Pět minut před koncem zužitkoval krásnou akci Králík a Štíři odskočili na 7:5. Domácí hráči se odhodlali ke hře bez brankáře, ale na skvělou obranu Štířů už recept nenašli. Důležité tři body putují na jih Čech.

Komentář trenéra hostí Lukáš Malého: „Prvních 10 minut jsme se hledali. Poté náš výkon rostl a hra gradovala na začátku třetí třetiny. Výborně zachytali oba gólmani. Stále máme rezervy, na kterých budeme pracovat. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům.“

Další zápas Štíry čeká již v úterý, kdy se v rámci 4. kole poháru utkají s Benešovem.
V pátek 28.9. Uvidíme souboj sousedů v tabulce, protože Štíři přivítají na domácí palubovce Kanonýry z Kladna.
­„Čeká nás další tým, který se netají superligovými ambicemi. Jakýkoliv bod z tohoto zápasu by pro nás byl úspěchem. Fanoušci se mohou těšit na elitní útok soupeře, jehož střeleckou formu se budeme snažil eliminovat a týmovým výkonem soupeře překvapit“ prozradil hrající trenér A- týmu Lukáš Malý.