Štíři poslední výjezd roku nezvládli


Po zápasové odmlce se kolotoč zápasů 1. ligy opět rozjel. Štíři vyjeli na půdu Karlových Varů.

FB Hurircan Karlovy Vary – FBC Štíři ČB 9:7 (4:3, 3:3, 2:1)


Jako první se v přesilové hře prosadili Jihočeši, konkrétně se trefil Hanák. Štírské vedení, ale netrvalo dlouho a v 11. minutě domácí hráči otočili stav utkání. V dalších minutách byli domácí aktivnější a navýšili vedení na 3:1. V 17. minutě hry, ale bylo opět vyrovnáno. Prosadili se Malý a Václav Staněk. Bláznivou první třetinu zakončili domácí čtvrtým gólem do sítě Kulhana.
Na začátku druhé periody za úřadovali opět domácí. Jihočeši si vytvářeli tlak,ale žádná ze střel si nenašla cestu mezi tři tyče. Naopak nepřesnosti Jihočechů domácí hráči trestali a zvýšili na 6:3. Za pouhých 8 vteřin se míčku zmocnil Slepička a snížil. Netrvalo dlouho a Štíři vsítili další gól, Hanák si pohrával s míčkem za bránou domácích a neskutečně zakončil. Ve 35. minutě Králík vyrovnal a zápas mohl začít znovu. Bohužel vedení strhli na svoji stranu opět domácí a do šaten se šlo za stavu 7:6.
Do třetí třetiny nevstoupili Štíři dobře. Ve 45. minutě hry přidali domácí osmý gól, na který rychle odpověděl Matějček. Štíři se hnali za vyrovnáním, ale po chybě ve štírské obraně skórovali domácí.Jihočeši se už na nic nezmohli a odjeli bez bodu.

Komentář trenéra hostí Lukáše Malého: „Vyrovnaný zápas, po většinu zápasu jsme museli dotahovat. Myslím. že bychom si bod zasloužili, o vítězství soupeře nakonec rozhodlo lepší proměňování šancí. “