Štíři v play off!

K důležitému zápasu vyjeli Jihočeši do hlavního města, kde je čekal důležitý souboj o play-off.

FAT PIPE Start98 Praha-Kunratice – FBC Štíři ČB 3:7 (0:1, 1:3, 2:3)
Hned po úvodním vhazování se Štíři vrhli do útočného pásma, kde si vytvořili několik dobrých příležitostí. Domácí hráči se však nenechali zahanbit a ihned po získání šli do útoku, prostě „totální florbal“ hned od začátku. V 9. minutě hry poslal Hanák jedovatou střelu přímo do boční síťky, míček ale ukázal svoje čáry a záhadným  způsobem šli Štíři do vedení. V 15. minutě rozhodčí poprvé vyloučili domácí hráče. Největší šanci v jihočeské přesilovce měli domácí, kteří zaváhání nepotrestali.
Ve třetí minutě druhé části využilo standartní situace duo ChvostaStaněk a Štíři odskočili do dvoubrankového vedení. Ve 27. minutě dostali početní výhodu i domácí hráči, ale ani jim se přesilová hra příliš nepovedla. Krátce po uplynutí trestu však Macek inkasoval. Chvilku po polovině zápasu se opět prosadila třetí českobudějovická formace, jmenovitě Staněk. Štíři převzali iniciativu a dále okupovali domácí svatyni. Ve 38. minutě se krásným „šťouchem“ prosadil Drobiš.
Krátce po začátku třetí třetiny poslali rozhodčí zápasu Jihočechy do čtyř, poté dokonce do tří. Všem českobudějovickým fanouškům v hale zatrnulo. Dvojnásobnou přesilovou hru domácích ukončil faul domácích a hrálo se 4 na 3. Ani tento počet hráčů na hřišti nepřinesl změnu ve skóre. V 50. minutě Macek inkasoval podruhé. Štíři rychle odpověděli, samostatného úniku využil Chvosta. Šest minut před koncem Štíři měli šanci na zvýšení náskoku v podobě přesilové hry, šance se chopili a osamocený Havelka vsítil šestý gól. Dvě minuty před koncem domácí brankář zůstal na střídačce, domácím se povedlo power-play rychle využít Na více se však nezmohli a deset vteřin před koncem upravil Králík na konečných 3:7.


Komentář trenéra hostí Lukáše Malého: „Dnes jsme byli po celý zápas lepší, komplikace přišla během 3. třetiny v dvojnásobném oslabení. Naštěstí jsme dotáhli zápas do vítězného konce a slavíme postup do play-off. “

Komentář trenéra domácích Ondřeje Neumana: „Dnes nás porazila parta kluků v tělech chlapů! Doslova se vším pozitivním co to znamená – to nadšení, bojovnost, euforie, jednoduchost a účelnost…jedním slovem paráda! Dnes nám parta dospělých chlapů ukázala, že velké výsledky se dají uhrát opravdovou radostí a naprostým základem toho, co má florbalista umět. Hodně štěstí do play-off, nám se sezona komplikuje.“