Štíři z Brna bez bodu

FBŠ Hummel Hattrick Brno – FBC Štíři ČB 7:2 (4:1, 0:1, 3:0)

Vstup do zápasu Jihočechům nevyšel a po minutě hry domácí vedli již o dvě branky. Po chvilce hry dostali Štíři výhodu jednoho hráče v poli, přesilovou hru využil Havelka. Ve 4.minutě šli domácí opět do dvoubrankového vedení a i nadále byli mnohem aktivnější než hráči v modrém. Další branka přišla v 8.minutě k radosti domácích fanoušků padl opět do sítě Macka. V dalších minutách první třetiny se konečně začali probouzet i hostující hráči, kteří si vytvořili několik dobrých šancí, ale žádná z nich neskončila gólem. Do šaten se šlo za stavu 4:1.
Do druhé třetiny vstoupili Štíři lépe. V tomto zápase, by ale potřebovali branku o velikosti fotbalové, aby padl gól. Těsně po polovině hry Havelka snížil na 2:4 z pohledů hostí. Krátce před sirénou putoval domácí hráč na trestnou lavici. Žádná ze střel Jihočechů si nenašla svůj cíl.
Štíři si tak přenesli početní výhodu do třetí třetiny. Ve 14. sekundě, ale domácí využili chyby v rozehrávce a přidali 5. gól. Jihočeši se více soustředili na výkon rozhodčích, než na svůj výkon a soupeř jejich chyby trestal a přidal ještě dvě branky. Všechny body zůstali v jihomoravské metropoli.

Komentář trenéra domácích Lukáše Malého: „Prvních deset minut nás soupeř přehrál, poté jsme se dostali do hry, ale vyhořeli jsme na dobrém gólmanovi domácích, který vychytal  několik vyložených šancí. O výsledku rozhodli i naše přesilovky. Z utkání máme rozpačité pocity. Doufám, že se někteří nad sebou zamyslí.“

Příští zápas Štíři sehrají před domácím publikem proti 3. celku 1. ligy Chomutovu. „Chomutov je letos ve formě. Má tři vyrovnané lajny. Vloni nám série proti Chomutovu nevyšla, letos věřím, že hráči budou dostatečně namotivovaný a zvítězíme.“ zhodnotil šance svého týmu trenér Lukáš Malý.