Týmy elévů na úspěšném turnajovém tripu po kraji

O uplynulém víkendu se rozjeli naši elévi na sever i na jih k dalším turnajovým zápasům pod hlavičkou ČF. Čekala je po delší odmlce další porce utkání. Již teď mohu prozradit, že to byla mise velmi úspěšná.

V sobotu 23.3.2019 zamířila družina zelených a žlutých elévů do nedaleké Kaplice, aby zde ve sportovní hale svedla lité boje o vavříny vítězství.
Hned na začátku turnaje proběhlo derby mezi „ Zelenými Humry“ a „Žlutými Raky. Byl to opravdu  dramatický zápas plný zvratů a nakonec o jeden gól byl lepší tým „Humrů“, když zápas rozhodl 15 vteřin před koncem po sólové akci Adam Domín. Objektivně je třeba, ale přiznat, že by utkání slušel remízový výsledek.
Vítěznou vlnu si „Zelení“ udrželi až do konce turnaje a bez ztráty kytičky si dokráčeli pro celkové vítězství turnaji. Byl to jistě pěkný dárek pro jejich trenérku Romču Novákovou, která ten den slavila své narozeniny. Gratulace týmu za výkon i Romče k narozeninám.
Žlutí Raci“ pod vedením Josefa Švédy též odehráli výborný turnaj. Po smolné porážce v derby byli sice kluci trochu psychicky dole, což se projevilo v dalším utkání a  prohrou s rivalem SK Meťák, ale další utkání s druhým týmem SK Meťák a pořádajícími Malonty se odehrával již plně v režii „Yellow Boys“ a bylo z toho zcela zasloužené bronzové umístění v turnaji.
Turnaj měl zcela hladký průběh, poděkování patří pořadatelům, rozhodčímu a všem divákům.

Komentář trenéra Dana Placera: „Kluci se opravdu snažili a s výkonem na turnaji mohu být spokojen. Produktivita a útočná hra byla na velmi dobré úrovni, v obraně už určité nedostatky byly. Určitě se z toho poučíme a zkusíme to příště vylepšit. Hezký turnaj, díky kluci.“


V neděli 24.3.2019 se konal turnaj elévů v Táboře. Tentokrát byly naším největším soupeřem omluvenky hráčů, kdy postupně ,ať už z důvodu úrazu, nemoci, se původně nominovaný tým modrých smrskl na šest statečných hráčů do pole.A když nemoc nepustila do hry ani původně nominovaného gólmana Lukyho Kandla, čekal premiérový start za elévi gólmana Filipa Sochackého, který věkem patří ještě do kategorie přípravky.
Trenéři Petr Zub a Radek Metelka naordinovali hráčům spíše defenzivní taktiku, která po výborném výkonu celého týmu slavila úspěch a kluci v turnaji ani jednou nepoznali hořskost porážky. Za dvě remízy a tři výhry proti dvěma týmům Tábora , J.Hradce a týmu SK Meťák, si naši hráči dokráčeli pro krásné druhé místo v turnaji. Opět je třeba poděkovat pořadatelům, rozhodčím a přítomným divákům.

Komentář trenéra Petra Zuba: „Jsem spokojený s tím, jak kluci příkladně a svědomitě plnili naše trenérské pokyny. Hráli jako správný tým a svým výkonem podrželi i debutujícího gólmana. Celému týmu děkuji za přístup a nasazení a divákům za podporu.“

Sestavy týmů:

Zelení Humři: (GK) Krajánek, hráči: Capl, Fryč, Fišer, Sochacký T., Novák, Babický, Domín

Modří Krabi: (GK) Sochacký F., hráči: Tinavský, Tomáš, Strnad, Erhart, Kodym J., Metelka

Žlutí Raci: (GK) Bican J., hráči: Lefan, Švéda, Juriga, Němec, Velíšek, Vaněk, Kalina 

Daniel Placer – hlavní trenér elévů