V sezóně 2018/2019 bude v soutěžích ČF nastupovat 20 štírských týmů

Stejně jako v loňské sezóně přihlásili Štíři 20 týmů do soutěží Českého florbalu. Největší změny jsou u mužů. Ostatní kategorie beze změny. Více se dozvíte v článku.

Muži

Postup nakonec zaznamenali všechny týmy!
A – tým i přes porážku v baráži nakonec na první ligu dosáhl díky dodatečnému postupu. Příští rok se tedy Štíři ukáží v 1. lize po sedmi letech. Ostrý start je čeká 7.9., kdy na domácí palubovce přivítají loňské semifinalisty Black Angels.
B – tým se také posunul o soutěž více. V příští sezóně bude rezerva Áčka nastupovat v Regionální lize, která odstartuje 15.9.
C – tým se posunul do Jihočeské ligy, která začíná také 15.9.

Junioři

Tady beze změny. Stejně jako v loňském roce se bude hrát extraliga juniorů. Juniory čeká těžký start 8.9., kdy na domácí palubovce přivítají třetí tým uplynulé sezóny Tatran Střešovice.

Dorostenci

Zde opět soutěž beze změny. Dorostenecké týmy budou dva. A-týmu tradičně v 1. lize a B-tým v nižší regionální soutěži. B-tým by měl sloužit k většímu zápasovému vytížení dorostenců i starších žáků.  Áčku začne sezóna 15. 9. nebo 16.9. a béčku 29.9.

Starší žáci

V nové sezoně budou hrát Jihočeskou ligu dva týmy. Soutěž se letos poprvé rozdělí na dvě skupiny- Zelení budou hrát ve skupině A a Modrý ve skupině B. Oba týmy budou bojovat o postup do nadstavby. Oběma týmům začíná sezóna 23.9.

Mladší žáci
Ani  této kategorie se nic nemění. Do Jihočeské ligy 5+1 přihlásili Štíři opět dva týmy. Oběma týmům startuje sezóna 30.9.

 

Elévové

Vzhledem k vysokému počtu hráčů v této kategorii, přihlásili Štíři do soutěže Českého florbalu stejně jako v loňské sezóně tři týmy. Všem začne sezóna  7.10.

Přípravka

Po loňské dobré zkušenosti se opět přihlásil i tým přípravky. Sezóna našim nejmenším začne 14.10.

Ženy

Ženy stejně jako v loňském roce budou nastupovat ve 2. lize. Ženám začíná sezóna nejdříve. Již 1.9. je čekají tuhé boje v pohárové skupině. 2. ligou odstartují 15.9. v Pelhřimově.

Juniorky

Po loňském úspěchu se juniorky opět představí ve 2.lize skupině 3. Z důvodu pouze dvou týmů juniorek v regionu, budou štírky opět hrát pražskou skupinu, která v hlavním městě odstartuje 15.9.

Dorostenky

Pokračují dále v lize dorostenek, která začíná 7.10. v Táboře.

Starší žákyně

Štíři chtěli přihlásit systém 5+1, ale bohužel z důvodů nezájmu ostatních klubů budou holky nastupovat v systému 3+1. Štírky jako první čeká domácí turnaj 13.10.

Mladší žákyně 

Pokračují stále v Jihočeské lize mladších žákyň 3+1, která začne 7.10. turnajem v Soběslavi.

Elévky
I poslední kategorie beze změny. Naše nejmenší děvčata budou hrát proti klukům v Jihočeské lize přípravek, která startuje 14.10.


Vozíčkáři
Tato kategorie nespadá pod hlavičku Českého florbalu, ale pod Českou federaci florbalu vozíčkářů. Pro handicapované sportovce existuje pouze jedna soutěž – Česká extraliga, kde budou Štíři obhajovat loňský titul.