Víkendové zápasy mladších žáků

V sobotu 24. února jsme se s našimi mlži – zelenými vydali na turnaj 1. koše do Písku. Konečně jsme byli, až na dlouhodobého maroda Adama, v plné sestavě a natěšení na hru.

První zápas jsme sehráli s týmem Fbc Strakonice – červení. S prvními zápasy míváme obecně problémy, ale tentokrát se nám dařilo a postupně jsme navyšovali skóre až na 4:0. Poté jsme podlehli uspokojení, přestali se soustředit i na obrannou činnost a najednou tu bylo snížení na 4:2. Naštěstí jsme soupeři víc gólů nepovolili a tento výsledek byl i konečný. V dalším zápase nás čekal Florbal Jindřichův Hradec. To je v poslední době náš oblíbený soupeř a i nyní jsme v poklidném tempu zvítězili 8:0. Třetí zápas znamenal vrchol turnaje, souboj s FbC Písek – černí. Do zápasu vstupujeme koncentrovaně a ve 13. vteřině vedeme po akci do prázdné banky 1:0. Soupeři se podaří vyrovnat, ale my v útoku pokračujeme ve skvělém výkonu a po dvou gólech z nacvičené kombinace se ujímáme vedení 3:1. Ovšem na začátku druhého poločasu se nevyhneme slabší chvilce v obraně a Písek snižuje na 3:2. Soupeř hraje přesilovou hru, ale my hrajeme oslabení skvěle a ještě k tomu přidáváme gól na 4:2. Soupeř se nám však v této činnosti chce vyrovnat a oplácí nám v naší přesilovce stejnou mincí. Tento stav si ovšem bereme osobně a počtvrté předvádíme Písku, jak máme nacvičenou kombinaci křídlo – střed a střela z první. Za stavu 5:3 si bere soupeř timeout a jde do šesti. Toho ovšem využíváme ke vstřelení gólu a stanovujeme konečné skóre na 6:3. V posledním zápase neponecháváme nic náhodě a Tábor porážíme 9:1. Děkujeme rodičům, kteří nás přijeli podpořit, a doufám, že jim kluci předvedenou hrou udělali radost. Dále děkujeme rozhodčím a pořadatelům za připravený turnaj.

Komentář trenérů: „Líbila se nám předvedená hra, do které se nám daří přenášet věci, kterým se věnujeme na trénincích, čemuž odpovídá i vysoký počet nastřílených gólů. Do budoucna se budeme snažit vyvarovat chyb v obraně, ale jinak jsme byli s nasazením a předvedenou hrou maximálně spokojeni.”

V neděli 25. února hráli mlži modří 2. koš v hale na SKP. Nominaci do modrých dostalo vetší množství elévů, ale nakonec díky nemocem byl na soupisce pouze jeden. 

První zápas proti našim holkám ze žlutého týmu byl ze začátku opatrný a v polovině zápasu byl stav 2:0 pro kluky. V druhé půli si kluci vedení pohlídali a přidali ještě tři góly. Ve druhém zápase proti SK Meťák České Budějovice to bylo napínavé od první minuty. Po naší chybě při střídání se soupeř dostal do vedení a po přestávce přidal druhý gól. To však bylo ze strany soupeře vše a náš tým se snažil vyrovnat a nechybělo k tomu moc. Kluci dokázali vstřelit branku na 1:2 a v posledních minutách bylo dost šancí na vyrovnání, ale bohužel druhý gól se nám vstřelit nepodařilo. Do třetího zápasu bylo potřeba kluky povzbudit, a to se trenérům povedlo. Soupeře z Milevska náš tým od začátku přehrával a dával góly po pěkných akcích. Tento zápas se klukům povedl a vstřelili 9 gólů. Soupeři žádný vstřelit nedovolili. Před posledním zápasem proti FA Č. Budějovice panovala v šatně dobrá nálada po předchozí výhře a kluci si asi neuvědomili, že je ještě čeká poslední zápas. V prvních minutách kluci dokázali ještě soupeři vzdorovat a bylo to brzy 2:2, ale po třetím gólu soupeře se náš tým totálně odpadl a nebyl schopen ohrozit brankáře soupeře a ani zabránit soupeři ve vstřelení gólů, takže jsme zaslouženě prohráli. Za zbytek zápasu se omlouváme našim divákům a doufáme, že se to již nebude opakovat a rychle na to všichni zapomenou.