Všechny soutěže i letos zůstanou uzavřené

Dlouho očekávaná věc byla potvrzena. Bohužel i letos nepoznají florbalisté radost z postupu nebo naopak smutek ze sestupu.

Na úterním jednání výkonný výbor Českého florbalu řešil také vývoj u celostátních postupových soutěží (1. liga mužů a žen, Národní liga a Divize), u nichž dosud rozhodnutí nepadlo. I u těchto soutěží je však nyní jisté, že letos nebude možné rozhodovat o sestupech a postupech. Posledním obdobím, kdy by bylo možné důstojně odehrát část soutěže pro rozhodnutí o postupech a sestupech, byla první část dubna. Nyní je jasné, že tyto soutěže by v úvodu dubna odstartovat nemohly, a proto i na návrh Komise elitního florbalu a medializace rozhodl výkonný výbor o tomto postupu, který byl po rozhodnutí komunikován přímo na všechny dotčené kluby. Stejně tak je nyní již jasné, že letos nebude mít vítěze ani pohárová soutěž, která rovněž nemůže v současných podmínkách pokračovat.  – Více čtěte na: https://www.ceskyflorbal.cz/clanek/vykonny-vybor-se-zabyval-celostatnimi-soutezemi-a-navratem-k-trenovani

„Rozhodnutí Českého florbalu „zmrazit“ soutěže považuji za správné. Nedávalo by smysl hrát jen v září a případně v květnu, pokud vůbec, a dle toho určovat postupující a sestupující. Navíc bez možnosti plnohodnotného tréninku.
Samozřejmě mě mrzí, že jsme neměli možnost odehrát celou sezonu. Navíc letos jsme jí měli dobře rozehranou a věřili jsme si na přímý postup do čtvrtfinále bez nutnosti hrát předkolo. Sice jsme některé zápasy o gól, dva prohráli, ale je si třeba také uvědomit, že jsme ze sedmi zápasů odehráli jen jeden doma. Takže do zbytku soutěže bychom měli velkou výhodu, jak v domácím prostředí tak bez nutnosti absolvovat dlouhé zimní výjezdy přes celou republiku. Na druhou stranu je si třeba uvědomit, že jsou na světě důležitější věci než jedna nedohraná sezona.“
okomentoval situaci Lukáš Malý.


Mládežnické soutěže zatím ukončeny nebyly a počítá se s jejich dohráním.
„Myslím, že by v případě pravidelného testování dětí ve školách bylo možné, aby se umožnilo jejich trénování. Návrat ke společnému trénování je strašně důležitý. Pauza, kdy je celý český neprofesionální sport uzavřený, je už extrémně dlouhá,“ sdělil Filip Šuman, prezident Českého florbalu.