Z Pelhřimova přivezly ženy tři body

Ženy odehrály v sobotu zápasy 7.kola 2.ligy žen proti TJ Centropen Dačice a SK Jihlava – Žďár nad Sázavou.

V prvním zápase proti Dačicím ženy zaspaly začátek a díky nedůsledné hře brzy prohrávaly už 0:3. Po třetí obdržené brance se hra konečně zlepšila. Přestaly jsme dělat chyby v obraně a zvýšily tlak na soupeřovu bránu. Na konci druhé třetiny jsme soupeřky dotáhly na rozdíl jedné branky. Bohužel jsme pak nezvládly ubránit dvě standartní situace soupeřek a tím jsme si zápas opět zkomplikovaly. Sice před koncem za stavu 6:4 jsme měly velkou příležitost zápas vyrovnat díky přesilové hře 6 na 4 a půl minuty před koncem dokonce 6 na 3, ale této výhody jsme nevyužily a zápas s Dačicemi ztratily prohrou 4:6 (0:3; 3:2; 1:1).
Hodnocení trenéra: „Všem hráčkám bych chtěl poděkovat, že nic nevzdaly a s nepříznivým výsledkem se rvaly do posledních vteřin.“

Šanci na reparát měli ženy v druhém zápase proti SK Jihlava – Žďár nad Sázavou. Ten se jim povedl. Většina zápasu se odehrávala před brankou soupeřek. Štírky hezkými kombinacemi rozebíraly hru soupeřek a postupně se dařilo využívat převahy a navyšovat skóre ve svůj prospěch. Konečný výsledek se zastavil na 7:0 (1:0; 3:0; 3:0).
Komentář trenéra: „Kromě prvních pěti minut prvního zápasu odehrály Štírky tenhle turnaj v plném nasazení, k vidění byly i zajímavé kombinace a super týmový výkon.“

Sestava: Kristýna Petržalová, Veronika Schöningerová, Ivana Machová, Daniela Postlová, Klára Dudová, Tereza Tröschelová, Petra Kovariková, Zuzana Hynková, Michaela Sýkorová a Anna Kořenská