Ženy v úvodních zápasech v 1. lize nebodovaly

Na úvod nové sezóny se o víkendu představil na domácí palubovce tým žen. Štírky po 5 letech postoupily do 1. ligy žen a sezóna jim začala pěkně zostra. V sobotu odehrály ve sportovní hale v Českých Budějovicích duel proti týmu inteligence Bulldogs Brno a v neděli proti dalším Brňankám TJ Sokol Brno Židenice B.

FBC Štíři Č. Budějovice – inteligence Bulldogs Brno 4:8

Z prvního zápasu ve vyšší soutěži měly Štírky zbytečný respekt. Díky ustrašenému výkonu inkasovaly během první třetiny 5 branek a žádnou ze svých šancí nedokázaly proměnit. První gól za záda Bartoníčkové poslala dokonce její spoluhráčka Šraierová. Ve druhé části se již budějovické hráčky začaly dostávat do tempa. Dokázaly zúročit přesilovou hru, kdy přesně tečovala střelu Zahradníkové Kristýna Minářová. Rozdíl 5 branek ale Buldočky získaly po několika minutách zpět po proměněném trestném střílení. Ve třetí třetině Štírky v pozměněné sestavě předvedly zase o fous lepší výkon.  Šance proměnila Tichá a Klára Minářová. Potřebné síly jim ale vzalo oslabení, které soupeřky dokázaly proměnit. Minutu a půl před koncem utkání zkorigovala skóre ještě Šraierová, která si tak napravila reputaci z úvodu utkání. Poslední třetinu tak Štírky sice vyhrály 3:2, ale to už na obrat zápasu nestačilo. I přes prohru 4:8 na střídačce panovala spokojenost se dvěma dobře odehranými třetinami, a věřilo se, že další zápas bude o mnoho lepší.

Komentář trenéra Vobra: „Ustrašená hra v první části nás stála zápas.“

Sestava: Bartoníčková – Šraierová, Nevařilová, Linhartová, Zahradníková, Trendová, Tušlová -Janošťáková Petra,Janošťáková Lada, Polívková, Strumínská, Kašparová, Juhaňáková, Tichá, Minářová Kristýna, Minářová Klára, Malátová, Zimová

FBC Štíři Č. Budějovice – TJ Sokol Brno Židenice B 2:7

V neděli začaly budějovické hráčky utkání o poznání lépe. Ve třetí minutě se vyplatil důraz na brankovišti Polívkové. Ta dostala balonek na záda brněnské gólmanky bez asistence. Spokojenost na štírské střídačce ale netrvala dlouho. Židenická rezerva nastartovala motory a během 3 minut poslala míček za záda domácí Zadinové hned třikrát. Štírské sebevědomí šlo opět k ledu a Židenice do konce třetiny skórovaly ještě jednou. Druhá třetina byla ve znamení neproměněných šancí Štírek, které si s brněnskou gólmankou ne a ne poradit. Naopak hráčky Židenic si s budějovickou gólmankou poradily hned dvakrát. V úvodu třetí třetiny snížila na 2:6 Klára Minářová a Štírky se staly aktivnějším týmem. Bezzubá střelba ale nepřinesla výsledky. Výsledek 2:7 ukazuje, kdo byl na hřišti lepším týmem.

Komentář trenéra Vobra:„Máme co zlepšovat.“

Sestava: Zadinová – Šraierová, Nevařilová, Linhartová, Zahradníková, Trendová, Tušlová -Janošťáková Petra, Janošťáková Lada,Polívková, Strumínská, Kašparová, Juhaňáková, Tichá, Minářová Kristýna, Minářová Klára, Malátová,Zimová.

(pj)

Napsat komentář