2002/2003 – Zrodila se hvězda

Do druhé sezony vstupovali Štíři s patřičným sebevědomím mazáků Jihočeské ligy. Ale těsně před začátkem sezony museli řešit velké komplikace. V srpnu 2002 totiž České Budějovice postihly obrovské povodně. A velká voda mimo jiné vytopila i sokolovnu. Před prvním turnajem tak měli Štíři v “nohách” jen tři trénink a jeden přípravný zápas v Kaplici (2:8). Ani to však našim prehistorickým borcům nezabránilo v tom, aby sezonu zahájili v podobném duchu jako skončili tu předchozí (připomeňme si, že v lize měli šňůru šesti výher v řadě). Nebudu to už příliš protahovat – Štíři smetli Dobříš 10:2 a pak si poradili s Jihlavou C 3:1. Kapitán Petr Dědič si připsal sedm bodů (4+3).

Vítězná série se zastavila čtvrtém utkání sezony. 1. FbK Tábor nás porazil 2:0. Štíři ovšem dál patřili k tomu lepšímu, co liga nabízela. V bráně kraloval Martin Svatoň, v útoku řádilo sehrané duo Petr Dědič – Aleš Petrů.

Ovšem důležité věci se děly i mimo zápasy. S týmem začal trénovat Jiří Kratochvíl, v Jihočeské lize útočník konkurenční Bechyně, která v této sezoně hrála Jihočeskou ligu, neboť spadla z vyšší soutěže. Kratochvíl nastoupil poprvé za Štíry v dalším přípravním zápase v Kaplici. Třetiligové áčko nám nadělilo 8:3, když se za nás prosadili Dědič, Kratochvíl a Rogl.

Ptáte se, proč Kratochvíl hrál za Bechyni? “Když jsem začínal s florbalem, v Budějovicích žádný tým nebyl. Pak se objevili Štíři, ale Bechyně byla v té době lepší a mířila zpátky do 3. ligy,” odpovídá sám tehdejší útočník.

Naděje na výrazný úspěch v Jihočeské lize Štírům pohasly v období kolem Vánoc. A podepsal se pod to paradoxně Jiří Kratochvíl. Za Bechyni se trefil ve vzájemném měření sil v netradičním dvojutkání 14. prosince 2002 v Kaplici – Štíři dvakrát prohráli 3:5 a 0:5. A jak už to bývá, Štíři padli do menší krize. V lednu si připsali prohru s Jihlavou C, pak přišla porážka od 1. FbK Tábor a remíza se slabým Benešovem.

Suma sumárum z toho bylo páté místo v lize. Ovšem za zmínku stojí tři individuální výkony tahounů mužstva. Aleš Petrů nastřílel 30 gólů, Petr Dědič nasbíral 22 asistencí a Martin Svatoň kraloval v bráně s průměrem 2,76 gólu na zápas. Jedna perlička: třetím v bodování klubu byl v této sezoně Filip Schneedorfer :-) za 13 bodů (8+5).

Štíři poté nastoupili ještě do kvalifikace Poháru JčFbU. Jinak ne příliš podstatný turnaj byl důležitý zejména v jedné věci – poprvé červeno-černý dres Štírů oblékl tehdy sedmnáctiletý Ondřej Havelka. Jeho fanklub si tak v deníčcích může vyznačit datum 13. dubna 2003, kdy se tento bývalý hokejbalista ocitl na soupisce Štírů. V útoku s Milanem Tomáškem a Jiřím Charvátem hned v prvním zápase oslavil gól (proti Třeboni, 3:2) a další přidal i následně proti Kaplici B (4:3). V semifinále s Kaplicí A už se však netrefil a Štíři prohráli 2:8.

Ligová sezona sice byla u konce, ale to nejdůležitější teprve mělo přijít… V létě. Ovšem o tom až v dalším díle.

Statistika ze sezony 2002/2003:

Nejvíc bodů: Aleš Petrů – 38
Nejvíc gólů: Aleš Petrů – 30
Nejvíc asistencí: Petr Dědič – 22
Nejvíc trestných minut – Luděk Ortman 10

Hráči, kteří se v lize objevili v sestavě: Lucie Davidová, Petr Dědič, Jiří Charvát, Petr Kozák, Lukáš Machát, Luděk Ortman, Pavel Ortman, Aleš Petrů, Jiří Písečka, Jan Rogl, Filip Schneedorfer, Martin Svatoň, Petr Svoboda, Milan Tomášek, Tomáš Troják (snad jsme na nikoho nezapomněli)

Tabulka:

1. Sokol Dobříš 27
2. FbC Dukla Rangers Bechyně 26
3. SK SVP Trojan Jihlava C 25
4. Čerti Sokol Kamenný Újezd 24
5. FbC Sokol Štíři Č. Budějovice 23
6. 1. FbK Tábor 16
7. Red Falcons Sokol Příbram 15
8. FBK 1996 Příbram 11
9. FBC Kaplice B 8
10. FBC Konica Benešov 5

Napsat komentář