Rozhovor s Ondřejem Havelkou

Využili jsme vánočních svátků a oslovili hráče č. 24 na malý rozhovor. Měli jsme štěstí. V  nabitém program měl zrovna chviličku volno a ochotně zavzpomínal na své florbalové začátky i velké okamžiky. Připomeňme, že Ondřej Havelka hrál poprvé za Štíry 13. dubna 2003, kdy mu bylo 17 let. Od té doby nasbíral za A-tým Štírů v ligových zápasech 312 bodů, což z něj dělá nejproduktivnějšího hráče v historii klubu!

Ondro, jak ses dostal k florbalu, respektive ke Štírům?

K florbalu jsem se dostal v prvním ročníku na střední škole ve Strakonicích. Jednou na hodinu tělocviku učitel donesl sadu hokejek připomínající spíše hadice zakončené čepelí ohýbající se o 90 stupňů a začalo se florbalit :-). Ve druhém ročníku na středoškolských hrách mne oslovil pan Čejka z Volyně, jestli nemám zájem hrát florbal závodně – zde bych viděl zásadní zlom. Začal jsem dojíždět na tréninky a budovat si svou závislost na tomto skvělém sportu. A jak jsem se dostal ke Štírům? Ve Volyni nebylo zcela jisté, zda se soutěž rozběhne a já se začal poohlížet co kdyby. Na internetu jsem si našel info o nějaká partičce vysokoškoláků co mastí floriáš za budějovický Sokol. Já jako ucho jsem vyrazil na trénink mezi dospělé chlapy (i když teď vím, že to s tou dospělostí nebylo zas tak žhavé :-D) a rozhodně toho dnes nelituji!

 

Vzpomeneš si ještě na svůj první gól za Štíry?

Na svůj první gól si vzpomínám víc než dobře. Bylo to v Kaplici v zápase s Třeboní. Šel jsem z levé strany, byla to situace dva na jednoho. Gólman byl dost z brány, naznačil jsem střelu a zpoza brány zasouval k druhé tyči. Ten zápas mě stál jako příspěvek po spočítání Hulha (Aleš Petrů) do prasátka snad osm stovek.

A jaký gól považuješ za svůj nejdůležitější?

Rozhodně ten proti Hlásné DDM Praha 10 v play-up o postup do první ligy. Byl to zápas na druhé ploše Budvar arény a soupeř měl ke konci více ze hry. Na tabuli svítilo 5:5 a chybělo pět minut do prodloužení. Lukáš Malý vybojoval míček u mantinelu, nahrál ho na půlku hřiště na mojí hůl a já po po pár krocích bez přípravy z posledních sil práskl do míčku. Velice šťastná trefa k tyči bez míření. Štěstím bez sebe jsem obletěl hřiště a slavil tak urputně, že jsem při tom zranil i benjamínka Iwánka (Jindřich Hrdý).

 

Postup do 1. ligy byl asi Tvůj největší úspěch ve Štírech, že?

To rozhodně. Pro mne byla první liga neskutečným zážitkem.

Ve Štírech jsi bezmála 10 let. Uvažoval jsi někdy o přestupu?

Lhal bych, že ne. Měl jsem zaječí úmysly především po pádu zpět do druhé ligy. Zklamání a odchod generace klasických tahounů na tým měla vliv. Já jsem tomuto sportu vždy dal maximu, a to jsem vyžadoval i od ostatních.

Jedna generace je pryč a je mladí se teď musí ukázat :-).

Se kterým spoluhráčem se ti za tu dobu hrálo nejlíp?

Nevyžaduji speciálního spoluhráče. V poslední době jsem hrál s Véncou Hejplíkem a Kubou Jungem a fungovalo to. Návrat do lajny s nekompromisním střelcem Lukáše Malým mě herně opět probudil. Odpovím asi takto: Budu hrát rád s každým, kdo bude oblékat dres našich barev a dá tomu maximum! Byť vím že moje morálka někdy taky nebyla ukázková. Práce na max je mé novoroční předsevzetí a chci to trenérovi dokázat hned na prvním tréninku.

Máš oblíbeného soupeře, o kterém víš, že se ti proti němu střelecky daří?

Rozhodně SSK Future. Vždy se mi proti týmum z extraligy dařilo bodově. Ale raději bych byl bez bodu a slavil týmové vítězství, než trpět po prohře v prodloužení.

Máš početný fanklubu. Může tě nějaký fanoušek, případně fanynka pozvat nezávazně na kafe?

Na kafe určitě ne, jelikož ho nepiju :-). Pořeším to mojí oblíbenou colou. Tedy pokud v mém nabitém florbalovém programu najdu čas :-).

VIZITKA

Ondřej Havelka

– narozen 12. února 1986

– útočník

– číslo 24

– bilance v A-týmu Štírů:

206 zápasů

312 bodů

172 gólů

140 asistencí

Napsat komentář