Áčko dvakrát prohrálo a 1. liga se mu vzdaluje

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice jsou ve velmi složité situaci, pokud ještě chtějí pomýšlet na postup do 1. ligy. V baráži s pražským týmem Start 98 prohrávají 0:2 na zápasy, když v úvodních dvou duelech v hale soupeře jasně prohráli 4:13 a 1:7. Nyní se série hraná na tři vítězství přesouvá do Českých Budějovic. V sobotu se hraje ve sportovní hale od 20.30 hodin, případný čtvrtý zápas by byl na programu od 16.30 hodin. Pro Štíry jsou to v každém případě poslední domácí utkání v sezoně.

„První zápas se nám vůbec nepovedl, ve druhém jsme se výrazně zlepšili a i přes velký rozdíl ve skóre to byla vyrovnanější bitva. Teď nás čekají ideálně dva zápasy doma, ve kterých chceme ukázat, že rozdíl mezi 1. a 2. ligu není takový, jak by mohly naznačovat výsledky se Startem,“ uvedl trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Vstup do prvního zápasu série měli Štíři přitom dobrý. Ve 3. minutě se prosadil Malý a i když soupeř rychle vyrovnal, dokázal tentýž hráč opět zařídit vedení Jihočechů. Domácí podruhé rychle srovnali, ale Malý se trefil v úvodní části i potřetí a poslal Štíry do vedení 3:2. Jenže to bylo ze strany Českobudějovických vše, domácí tlačili a do první přestávky otočili skóre. Ve druhé třetině navíc převahu přetavili v góly a nasázeli jich rovnou sedm. Závěr se tak jen dohrával.

„Působili jsme velmi unaveným dojmem. Ve všech soubojích jsme byli pozdě, skoro vůbec jsme se nedostali ke střele. Prostě špatný výkon,“ hodnotil Kratochvíl.

Druhý den byli Štíři od začátku utkání aktivnější. Také poměr střel byl vyrovnaný, ale zatímco zkušení Pražané se v první části dvakrát prosadili, Českobudějovičtí nemohli překonat vynikajícího brankáře Cmírala. Rozhodující chvíle pak přišly opět ve druhé třetině. Během čtyř minut navýšil Start skóre z 2:0 na 5:0. Do konce třetiny přidal ještě dva góly, zatímco Štíři neproměnili z 19 pokusů ani jediný. Prosadili se až v závěrečné části, kdy Cmírala prostřelil z bezprostřední blízkosti Novotný a upravil na konečných 7:1.

„Předvedený výkon byl určitě lepší, než v první zápase. Teď se musíme pokusit navázat na dobré momenty a doma soupeře co nejvíc potrápit. Bude to těžké, ale zkusíme sérii ještě protáhnout,“ uvedl Kratochvíl.

Napsat komentář