Áčko o víkendu bez bodu

Náročný program mají za sebou naši muži A, kteří v sobotu vyjeli na půdu brněnských Guliverů a v pondělí je čekal výjezd do Ústí nad Labem.

V Brně začali zápas lépe Štíři, které v 8. minutě poslal do vedení lídr kanadského bodování první ligy Tomáš Hanák. Na další góly se čekalo až do 18. minuty, kdy se znovu radovali Štíři nejdříve zaznamenal premiérovou trefu ve štírském dresu Koklar a o půl minuty navýšil vedení Vlček.
Druhou třetinu odstartovali domácí rychlým gólem, na který však rychle odpověděl Brožek a po minutě opět domácí. Ve 23. minutě zápasu tedy svítilo skóre 2:4, které i díky spoustě neproměněných šancí Štírů vydrželo až třetí třetiny.
Začátek poslední periody Štíři nezvládli a domácí překlopili vývoj utkání na svoji stranu. V 50. minutě vrátil Štíry do zápasu Hanák. Vyrovnaný stav však trval pouhou minutu. Domácí přidali tři góly a odskočili do vedení 8:5. Z mohutného tlaku Štíru přišel pouze jeden gól z hole Drobiše.
Štíři si tak odvezli další porážku 8:6.
Komentář trenéra Lukáše Malého: „Tempo zápasu bylo pomalé, i přesto jsme se relativně v pohodě dostali do vedení 3:0, dál jsme si vytvářeli další šance, ty jsme neproměňovali, naopak soupeř hrozil z brejků a dokonce druhé třetiny snížil na 2:4. Ve třetí třetině jsme nezvládli zlomové momenty a v hluchých pasážích jsme několikrát inkasovali. Jakmile soupeř překlopil vedení na svou stranu, tak jsme již nebyli schopni jeho blok přehrát. Ztratili jsme tři body, což nás mrzí, protože jsme byli lepším týmem. “


V pondělí po poledni nastoupili Jihočeši k těžkému zápasu v Ústí. První minuty zápasu byli jasně v režii domácích. V 8. minutě ale dostali Štíři početní výhodu a tu krásně využil Hejplík. Štíři odolávali tlaku domácích až do 13. minuty, kdy domácí poprvé překonali Kačera. V dalším střídání zaúřadovalo duo Vlček a Matějček, kteří po krásné kombinaci vrátili Štírům vedení. V 15. minutě dokonce navýšil vedení Králík. Domácí hráči ale ukázali svoje kvality a během dvou minut otočili zápas ve svůj prospěch.
Začátek druhé třetiny Štírům nevyšel a domácí toho využili k navýšení náskoku na 8:3. Ve 27. minutě se prosadili i Jihočeši, přesilovou hru využil Hrdý. Ve 28. minutě přidali domácí devátý gól a se Štíry to vypadalo bledě. Jihočeši dokázali zabrat a začali soupeři konečně vzdorovat.
Do závěrečné periody nastoupili lépe Štíři a ve 46. minutě snížil na 9:5 Hrdý. V 53. minutě se strhla mela před domácí brankou, domácí byli potrestání na dvě minuty za hrubost a k tomu dostali Štíři i výhodu trestného střílení. K míčku se postavil Hejplík, který nekompromisní střelou rozvlnil síťku. V následné přesilovce vyslal bombu od půlky Brožek a bylo to 9:7. V 56. minutě snížil na rozdíl jediné branky Králík a už to vypadalo na štírské zmrtvýchvstání. Bohužel po chybě v obraném pásmu Jihočechů přidali domácí desátý gól. Minutu před koncem hry zkoušeli Štíři power-play, jenže neuspěli a dvě vteřiny před koncem udělali domácí definitivní tečku za zápasem gólem do prázdné branky.

Komentář trenéra Lukáše Malého: „Úplně jiný zápas, než v sobotu. Soupeř individuálně lepší, i přesto jsme dobře bránili a dostali se do vedení 3:1, poté jsme se přestali koncentrovat na obranu a soupeř do konce třetiny otočil. Ve druhé třetiny jsme nestíhali bránit, soupeř hrál rychle a proměňoval šance. Utkání jsme nezvládli a ve třetí třetině jsme se snažili soupeře překvapit, to se nám díky proměněných přesilovkám a nájezdu dařilo. Dvě minuty před koncem jsme ale udělali chybu a soupeř vstřelili rozhodující gól.“

Zdroj foto: SportyÚstí