Junioři porazili Mladou Boleslav

K poslednímu utkání kvalifikační skupiny celostátní ligy juniorů jeli Štíři do Soběslavi, kde pořádali utkání s dosud neporaženou Mladou Boleslaví. A diváci v soběslavské hale viděli slušné překvapení.

Od začátku se hrál bojovný florbal plný fyzicky náročných soubojů s mnoha šancemi. První využil ve 3. minutě David Camrda a Štíři se ujali vedení. To však netrvalo dlouho a v 6. minutě bylo vyrovnáno. V 19. minutě hosté využili přesilovku, ale i Štíři dokázali rychle zareagovat – těsně před první sirénou vyrovnal Matyáš Sirotek. Přetahovaná pokračovala i po přestávce, až gól Šimka na 4:3 z 29. minuty zůstal bez odezvy Boleslavi a naopak v samotném závěru třetiny se prosadil opět Camrda a zvýšil už na 5:3. Když v začátku třetí třetiny Dědič se Sirotkem upravili skóre už na 7:3, bylo na štírské střídačce hodně veselo. Jenže přišlo drama. Nejprve v 45. minutě snížení na 7:4 a následná pětiminutová přesilovka pro hosty. Štíři ji přestáli s jedním inkasovaným gólem a i díky skvělému Ernstovi v brance přežili následný tlak. Pojistku pak přidal Sirotek do prázdné branky – 8:5.

Základní skupinu zakončili Štíři s 9 body na třetím místě za vedoucí Mladou Boleslaví, druhými Pardubicemi, ale před čtvrtým Meťákem. Celostátní ligu juniorů nyní čeká rozdělení na skupiny. Na to si musíme týden počkat.

Komentář trenéra Jiřího Kratochvíla: „Od začátku jsme toužili po výhře a hráči si za tím šli. To byl myslím hlavně rozdíl v obou týmech. Nasazením jsme se vyrovnali jinak technicky zdatnějšímu soupeři. Budiž to pro nás ponaučení pro příští zápasy, že naše výkony zvedá správná vnitřní motivace a celkový přístup k zápasu. Rád bych také poděkoval soběslavskému klubu za pomoc s pořádáním utkání.“

Statistky utkání: https://online.ceskyflorbal.cz/20202021/online-285791.htm