Áčko přivítá Letku

Zajímavý souboj přinese 9. kolo První ligy mužů. Na českobudějovické palubovce se  poprvé v historii utkají Štíři proti Letce.
Loňskému nováčkovi soutěže se povedl začátek sezóny, kdy dokázal zvítězit v prvních čtyřech zápasech. Ve 4. kole si dokonce připsal cenný skalp Karlových Varů. První porážku utrpěla Letka v 5. kole na půdě Znojma. V následujícím kole poprvé padla i doma, kdy nestačila na Chomutov a následně venku na Jaroměř. Chuť si Slezané spravili v posledním kole, když přetlačili Gullivery v prodloužení.
Domácí hráč v tabulce zaostávají o 4 body. V posledních dvou kolech však vždy bodovaly na plno. Nejdříve v posledním domácím utkaní proti Torpédu a minulý víkend obrali i druhý Havířovský klub Slovan.

„Jelikož jsme se s Letkou doposud neutkali, můžeme pouze hádat, co od samotného zápasu očekávat. O soupeři toho mnoho nevím, ale od dědečka (spoluhráče Zdendy Valdaufa) jsem se dozvěděl, že soupeř hraje velmi vysoký presink po takřka celém hřišti. Lze tudíž očekávat fyzicky velmi náročný zápas, který by ale mohl přinést spoustu brankových příležitosti a divácky atraktivní florbal, na který se samozřejmě těším!“. dodal hráč utkání z minulého domácího zápasu Michal Matějček.