Áčko prohrálo i třetí finálový zápas

Po úvodních dvou  domácích zápasech se finálová série přesunula na půdu Mukařova.

Od začátku utkání byli  mukařovští hráči mnohem aktivnější než jejich soupeř. Traverze se aktivita vyplatila a v 10. minutě, z rychle rozehrané standardní situace se domácím povedlo skórovat. Domácí byli aktivnější i v dalších minutách hry. V 19. minutě po faulu před svatyní Kulhana, nemohlo následovat nic jiného než nájezd. Domácí trestné střílení proměnili a odskočili na rozdíl dvou branek.

Do druhé třetiny hráči se štírem na hrudi nastoupili mnohem lépe a několikrát ohrozili domácí branku. Jenže v 7. minutě druhé periody domácí zužitkovali rychlý protiútok a potřetí překonali Kulhana. Ve 34. minutě zápasu rozhodčí poprvé vylučovali. Jihočechům se naskytla ideální příležitost stáhnout náskok domácích. Štíři tuto příležitost chytili za pačesy a po chytrém pasu Štěpky se ze středu hřiště prosadil Hanák. Dvě minuty před koncem druhé třetiny ale opět udeřili domácí a do šaten se šlo za stavu 4:1.

Poslední perioda začala vyloučením opět na domácí straně. Jihočechům se tato přesilová hra ale vůbec nevydařila a skóre zůstalo nezměněno. To se však změnilo ve 48. minutě hry, kdy si cestu mezi tyče našla střela Hejplíka. Po minutě hry se ze standardní situace krásně trefil Malý. Po další minutě hry vyrovnal Drobiš! Euforie na českobudějovické střídačce ale bohužel trvala pouze dvě minuty. Traverza opět udeřila a dostala se do vedení. Po chvilce hry vyloučení opět na straně domácích. Přesilovou hru Štírů, ale ukončuje faul Štěpky. Následnou hru 4 na 4 strávili domácí hráči téměř celou za vlastní bránou. V následné přesilové hře Kulhan několika skvělými zákroky drží naděje Štírů. Necelé tři minuty před koncem zápasu přichází chyba před brankou Jihočechů, kterou domácí trestají. Štíři se snaží o vyrovnání. Domácí hráči ale skvěle brání a jak se Štírům krátí čas, tak radost v hale stoupá. Konec. Domácí se radují ze třetího titulu v řadě.

Komentář trenéra hostů Lukáše Malého: „ Dnes to bolí, gratulujeme Traverze k titulu. Její bilance ve finálových sériích je neskutečná. Celkově jsme v sérii nebyli horší ani lepší, jen méně zkušenější a vyspělejší. Nabyté zkušenosti zužitkujeme v baráži a postoupíme. Stříbro je pro nás úspěch, před a během sezony jsem si od spousty lidí vyslechl, že je nemožné v NFL trénovat tým jako hrající trenér a nakonec se ve finále utkaly dva týmy s hrajícími trenéry.“

 

Štíři stále mají šanci porvat se o postup do 1.ligy. V baráži se utkají s Chomutovem. První zápas se odehraje 22.4. v Chomutově. Na domácí palubovce se Štíři přestaví 28. a 29.4. Přijďte je podpořit!

foto převzato od xflorbalcz