Áčko prohrálo v úvodním kole Národní ligy

Florbalisté FBC Štíři České Budějovice prohráli v prvním kole nového ročníku Národní ligy v Králově Dvoře 2:6. Po dvou třetinách sice Jihočeši vedli o jeden gól, ale v závěrečné části už jen inkasovali.

Jelikož se soupeři potkali vůbec poprvé v historii, byl začátek zápasu opatrný. První se prosadili domácí, když se ve 4. minutě ze středu hřiště trefil Matyáš. Odpověď Štírů netrvala dlouho. Dobře sehranou standardní situaci dokázali se štěstím dotlačil za záda gólmana. Gól ze 6. minuty byl připsán Hejplíkovi. Zbytek první třetiny byl vyrovnaný, oba týmy dobře bránili a ani v přesilových hrách se nikdo neprosadil. Ujala se až dalekonosná, ale zato přesná střela Štíra Kudláčka, který 12 vteřin před pauzou poslal Jihočechy do vedení 2:1.

Druhá část byla podobná té úvodní, jen s tím, rozdílem, že Králův Dvůr se snažil hrát více agresivně a Štíři se ještě více soustředili na precizní obranu. Domácí nepustili prakticky k ničemu zatímco sami si vypracovali několik slibných šancí. Jenže Stejskal a po něm dvakrát Havelka nastřelili jen tyč a tak i po druhé třetině byl stav 2:1 pro Budějovické.

Ve třetím dějství byli Štíři od začátku pod tlakem domácích, ale stále dobře plnili defenzivní úkoly a hráli trpělivě. Osudnou se jim stal až přelom 46. a 47. minuty, kdy nejprve po špatném střídání inkasovali a díky povedené teči Tomáš Pokorný srovnal skóre a za 39 vteřin Kubert z dálky mířil přesně. Domácí rázem vedli 3:2 a viditelně ožili, zatímco hosté se dál trápili v zakončení. Štíři měli ještě šanci na zvrat v závěru, kdy za stavu 5:2 byl vyloučen domácí Sluka, ale v přesilové hře i následné více než dvouminutové hře bez brankáře se jim vůbec nedařilo. Naopak těsně před koncem inkasovali do prázdné branky.

„Na začátku sezony nás viditelně trápí zakončení a střílení gólů. Kdybychom ve druhé třetině odskočili na 4:1, soupeř by už to měl hodně těžké. Takhle nakonec prolomil naší těsnou obranu a donutil nás víc otevřít hru, což vedlo k našim dalším chybám,“ uvedl trenér Štírů Jiří Kratochvíl.

Už v sobotu se Štíři ukážou doma ve sportovní hale v Českých Budějovicích. Od 19 hodin hostí Mukařov.

Napsat komentář